Proč je fenyklový čaj takový zázrak? Pomáhá hubnout a posiluje imunitní systém

Fenykl je velmi známá aromatická rostlina, která má zelená až hnědá semena. Jedná se o rostlinu, kterou znali už ve starověku a kterou milovali zejména pro její léčivé účinky. Je však nutno dodat, že fenykl nejen léčí, ale také se využívá při vaření. Hodí se do mnoha lahodných pokrmů. Zaměřme se však na jeho léčivé účinky, o nichž málokdo ví.

Dejte sbohem potížím s trávením

Z fenyklu se vaří čaj a právě on pozitivně působí na naše zdraví. Například pomáhá při potížích s trávením, konkrétně stimuluje tok žluči, tudíž odbourává nepříjemnou bolest. Není vyloučeno, že fenykl dokáže trávení podstatně zlepšit. Díky tomu, že fenykl vylučuje plyn z těla, ulevuje od nadýmání. Díky podpoře krevního oběhu zlepšuje i trávicí proces v těle. A jelikož obsahuje velké množství vlákniny, udržuje zdravé tlusté střevo.

Věděli jste, že se s fenyklovým čajem se dá zhubnout?

Dalším důvodem, proč pít denně fenyklový čaj, je to, že pomáhá při hubnutí. Je účinný v boji proti chutím na sladké, lze říct, že potlačuje chuť k jídlu obecně. Navíc dokáže stimulovat metabolismus a také účinně odbourává tekutiny z těla.

Fenyklový čaj se v případě hubnutí doporučuje pít třikrát denně, víc není potřeba.

Fenyklový čaj pro zdravé srdce

Fenyklový čaj podporuje zdraví srdíčka člověka. Podle odborníků totiž existuje jisté spojení mezi srdíčkem a játry. Důležitou funkcí jater je výroba a následné rozkládání cholesterolu, proto musí být játra podporována. A fenykl je podporuje, podporuje jejich funkci, čímž nepřímo podporuje i zdraví srdíčka.

Fenyklový čaj účinně posiluje imunitní systém

Období nemocí a nachlazení je tady, což znamená, že je třeba posílit svůj imunitní systém. Zkusit můžeme otužování, ale lépe uděláme, když budeme pít fenyklový čaj, který je plný vitaminu C, což je známý vitamin posilující právě imunitu člověka.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

4
Komentujte

avatar
3 Komentářová vlákna
1 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
4 Autoři komentářů
Jiří MarekIvan BabůrekJiříJanča Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Ivan Babůrek
Host
Ivan Babůrek

Jak může čaj obsahovat vlákninu?

Jiří Marek
Host
Jiří Marek

Pro pana Babůrka-měl by se soustředit více na to co čte a pak komentovat. V odstavci je pouze zmínka o čaji. Jinak je celý o fenyklu. Také bych doporučil fenyklovou omáčku, je skvělá.

Jiří
Host
Jiří

Terezo,
nevím, jestli milujete práci, možná jste jenom zamilovaná, ale na obrázku není fenykl a v textu zmínka, z jaké jeho části si mohu ten elixír udělat.
Díky J.

Janča
Host
Janča

Když je potřeba něco prodat,napíší,že pomáhá s hubnutím,však on se někdo dá zlákat.Pár komentářů,jak to zabralo a o reklamu je postaráno.

Doporučujeme

loading...