Čech našel peněženku a vrátil ji. Šok, má za to jít do basy. Na tohle si dejte pozor

Jak se z poctivého nálezce vyklube někdo, komu najednou hrozí dva roky tvrdého žaláře. Takový osud potkal 27letého muže, který přišel na služebnu v Ostravě a odevzdal zde peněženku, kterou měl najít na zemi.

Vše se zvrtlo

V peněžence se na první pohled zdálo být všechno. Tedy doklady, 500 českých korun a drobná eura. Muž ji prý našel na benzince. Takových případů se odehrává celá řada, protože poctiví nálezci mezi námi stále jsou. V podstatě se tak čekalo jen na to, až se o peněženku někdo přihlásí.

A to se také stalo, velmi brzy. Jen pár minut po odevzdání peněženky mužem dorazil na služebnu další muž, který ztrátu této peněženky hlásil. Objevil se ale problém. Prý v ní měl tři tisíce korun a 375 euro. Tady se začal celý případ zamotávat.

Nálezce se znovu musel dostavit na služebnu, kde už začal výslech podezřelého, protože předtím byly zajištěny kamerové záznamy, podle kterých dotyčný skutečně peněženku na benzince našel a následně sedl do auta a odjel.

Foto: Shutterstock

Může to skončit hodně špatně

Zjevně nešlo o nějakého protřelého zločince, protože se ke svému činu záhy přiznal. Z peněženky prý sebral peníze a šel ji odevzdat. Když se doznal, všechny peníze odevzdal.

Ačkoliv by se to mohlo jevit jako zkratkovité jednání, kdy se někdo chtěl obohatit na základě nenadále situace, muž je teď ve vážných problémech. Zcizená částka je totiž poměrně vysoká a za čin tak hrozí až dva roky za mřížemi.

Policejní mluvčí proto všechny varuje. Pokud něco takto najdete, neznamená to, že si to můžete přivlastnit. V případě nižší hodnoty může jít o přestupek, ale pokud jde o takovouto částku, potom se snadno stanete i pachateli trestného činu.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiri
Jiri
1 rok

Jednoduše….dělám že nález nevidím a tuhle jsem to řekl i dceři, že ať si toho nevšímá, že je to akorát o problémy.

Pavel
Pavel
1 rok

Bože to je blbec, dobře mu tak!

Ondra S.
Ondra S.
1 rok

Ono je značně problematické vracet něco přes policii. Při nálezu nevíte, jestli to nebylo již vykradeno a tam pak necháváte svoje údaje, což je problém. Za mě vracet jen anonymě, Vyřízení nových dokladů není levné, zabere dost času, chození po úřadech a ztratitel bude rád i tak.

Jan
Jan
1 rok

No tak tohle mi jen otevrelo oci.a to vtom,ze jestli nekdy najdu takhle penezenku tak urcite ji nepujdu odevzdat na polici.maximalne cobych udelal a uz jsem to jednou udelal”doporucuji” ze nalezenou penezenku zavezu a hodim do schranky majitele.Cau bazar

Tomáš
Tomáš
1 rok

Jo, to je vidět dost často. Tady by se ale dalo i říct, že se dotyčný pokoušel dostat k penězům zkratkou 😁😁

Pavel
Pavel
1 rok

To je opravdu šok, někdo ukradl peníze a světe div se má být za to potrestán. Neuvěřitelné že?

Tomáš
Tomáš
1 rok

A opět se zde byl smazán věcný komentář, namísto toho, aby si autorka opravila zjevnou lež v titulku, na kterou ten komentář upozorňoval 👎👎
Tak znova: nemá jít do basy za to, že našel peněženku a vrátil ji, ale za to, že z ní ukradl peníze!

Last edited 1 rok by Tomáš
David
David
1 rok
Reply to  Tomáš

Dnes je normou klamat jakkoli, pokud že se právně nedopustí lži. Morálnost je překážka úspěchu. Z některých novinářů je mi zle.

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  David

Ano, máte pravdu, jenže na tomhle komickém webísku nepublikují novináři, ale brigádníci.