Sýr v toustech už se vám nikdy nepřipeče. Toustovač bude zářit čistotou

Každý miluje klasický křupavý toust plněný šunkou a sýrem. Co už máme rádi méně, je čištění toustovače od nejrůznějších připálenin a zapečených kousků. Kdy sýr je hlavním viníkem nečistot. Ukážeme vám, jak si s připáleninami na toustovači snadno poradit.

Rychlá večeře

Spěcháte a namísto teplé večeře připravíte tousty. Ušetřený čas si ale vybere svou daň. Toustovač je od sýru celý zapatlaný a vás čekají dlouhé minuty náročného čištění. Až budete příště připravovat tousty jako rychlou chuťovku, myslete na to, aby stejně rychlý byl i úklid. Čištění bývá zvlášť náročné, protože jsou toustovače opatřeny nepřilnavými povrchy a nemůžete použít abrazivní krémy nebo drsné povrchy houbiček.

Čištění toustovače od zbytků sýru

Než přistoupíte k pečení bez usazenin je nutné toustovač důkladně vyčistit. Od zapečených zbytků vám pomůže, když toustovač nejdříve zahřejete. Pečící plotýnky vyložte několika vlhkými kuchyňskými utěrkami. Toustovač uzavřete a počkejte do vychladnutí. Pak použijte pro čištění silikonovou špachtli a vlhký hadřík.

Tousty bez připálenin

Tousty můžete připravovat v naprosté čistotě a bez starostí o připáleniny. Stačí si připravit několik obdélníků pečícího papíru. Těmi vyložíte toustovač. Teprve na pečící papír položíte nachystané tousty. Další pečící papír bude zakrývat tousty z horní strany. Veškerý sýr se tímto postupem zachytí na pečícím papíru.

Po upečení toustů vám zůstane toustovač v dokonalé čistotě. Pečící papír můžete mít v odpovídajícím rozměru nachystaný v zásuvce do zásoby. Pak budete tousty připravovat se stejnou rychlostí, jen bez upatlaného spotřebiče, který by následně vyžadoval zdlouhavou údržbu.

Foto: Shutterstock

Moderní pomocníci

U výběru nového toustovače se zaměřte na modely, které mají možnost pečící plotýnky vyjmout a vložit do myčky nádobí. S papírem na pečení budete připravovat pokrmy bez usazenin a čas od času vyčistíte toustovač snadno tím, že vložíte plotýnky do myčky na běžný čistící program.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments