Čech odhalil fígl s WD-40. Jednou použije a okna má doma čistá celý rok

WD-40 je jednou z nejvšestrannějších chemikálií, které můžete doma nalézt. Pokud alespoň částečně holdujete domácímu kutění a na vše si nezvete hodinového manžela, rozhodně ho využijete. Univerzální mazivo má své využití v domácnosti i dílně.

Co je vlastně univerzální mazivo?

I když původně měl tento prostředek sloužit jako rozpouštědlo na odstranění rzi, našel nakonec široké uplatnění. Jeho využití vyplývá i z překladu anglického jména. To znamená doslova odstranění vody. Kromě odstranění je schopen vodu i odpuzovat.  Umí pokrýt celý ošetřovaný povrch a zahladit mikroskopické nerovnosti. Tento povrch navíc chrání před vlhkem a jeho negativním vlivem.

Odstranění zašlých skvrn

Jednou z nejoblíbenějších využití toho prostředku je při odstranění zašlých skvrn. Nebojte se ho využít především v koupelně a toaletě. WD-40 nastříkejte po obvodu a nechte přípravek několik minut působit. Nakonec očistěte skvrny pomocí záchodového kartáče. Budete němě žasnout, až zjistíte, že nečistoty zmizely.

Nepříjemná žvýkačka

Řešíte-li problém v podobě žvýkačky, která se nalepila na vaši podrážku nebo i na textilii, z které je takřka neodstranitelná, našli jste své řešení. WD-40 se postará o její “zneškodnění”. Bohatě postříkejte polepené místo a nechte působit. Následně žvýkačku odlepte.

Foto: Shutterstock

Vyčistěte sklo

Rozhodnete-li se použít WD-40 při čištění oken, zajistíte, že okna budou čistá a zářivá po celý rok. Umyjte je svým obvyklým způsobem. Nakonec je doleštěte tímto prostředkem. WD-40 vykryje drobné rýhy a zajistí, že se na skle nebude tolik usazovat případný strach a nečistoty. Zajistí také to, že se vaše okna přestanou zamlžovat, protože je pokryje jemná vrstvička.

Záchrana kožených bot

Je-li pro vás spojení textilu a mazadla nepravděpodobné, nenechte se mýlit. I zde si může modro žlutá lahvička připsat několik úspěchů. Během chvilky naimpregnuje kožené boty a zabrání pronikání vlhkosti. V případě, že se vám zadrhává kovový zip, stačí ho nastříkat a okamžitě můžete použít jezdce.

Foto: Shutterstock, zdroj: Deavita

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Na skle se nám strach nikdy nezachytil 😁

Na zadrhávající se zip mám spolehlivě vyzkoušené tuhé mýdlo.

Mira
Mira
1 rok

…na skle nebude tolik usazovat případný strach a nečistoty. 😀