Udržte teplo v místnosti co nejdéle. Snadným trikem ušetříte hodně peněz

Venkovní teploty jsou velice nízko a doma se také nedrží stále teplo. Při cenách energií je velmi drahé si neustále přitápět, abyste doma nemrzli. Lepší je hledat řešení a zabránit teplu, aby unikalo ve větší míře, než je běžné.

Pořiďte si silné závěsy

Okenní závěsy a rolety vám s teplem pomohou. Některé typy závěsů udrží teplo doma a zimu dovnitř nepropouští. Když dobře zvolíte, závěsy prostor zútulní a zároveň v něm budete mít tepleji.

Dobře utěsněná okna

Kontrola těsnění u oken by měla být rutinou, kterou zařadíte každý podzim před začátkem topné sezóny. Z důvodu špatného těsnění uniká nejvíce tepla. Je nutné provést údržbu, případně můžete zavolat odborníka. U nákladů za teplo se vám to rozhodně vrátí. Kromě oken zkontrolujte i utěsnění dveří, kterými by také mohlo profukovat.

Využijte sluneční paprsky

Dokud venku občas svítí slunce, využijte jeho sílu na maximum. V době největšího slunečního svitu roztáhněte závěsy a nechte ho prohřát byt. Nevyhřívá sice tolik jako v létě, nicméně dokáže domov příjemně prosvětlit a udržet v něm teplo.

V bytě by nemělo být přetopeno

Přesto, že jste zvyklí na určitý teplený komfort, zkuste nastavit teplotu o jeden stupeň dolů. Zimomřiví lidé si mohou obléct jednu vrstvu navíc. V každém případě tím ušetříte a teplo vám bude i tak, přetápěný byt také není to pravé. Pokud máte termostat, vyplatí se ho používat – byt nemusí být vytápěný naplno, pokud v něm celý den nikdo není.

Foto: Shutterstock

Odvzdušněte topení

Před tepelnou sezónou nezapomeňte odvzdušnit topení. Pokud to neuděláte, nebudou topit tak jak mají, což bude mít ve výsledku také negativní vliv na finance.

Nezapomínejte větrat

Přesto, že doma nechcete zimu, nezapomeňte na pravidelné větrání. Je potřeba udržovat v prostoru čerstvý vzduch, a to i v zimě.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Ten snadný trik je který, vážená UI?