Celých 10 dní nebudete mít doma na nábytku prach. Úžasný způsob, který používají v muzeu

Jen co doma uklidíte, už se zase prach usazuje tam, kde nemá. Někdy to vypadá, jako by se všechno zaprášilo, jen co odložíte prachovku či hadřík na čištění. Jak udržet váš nábytek déle naprosto čistým? Máme pro vás trik!

Uklízíte, ale je to zbytečná práce?

Když si dáte doma tu práci a dokonale uklidíte, pořádně vás naštve, když hned druhý den ráno najdete na skříňkách nebo třeba parapetech prach.

Existuje možnost, jak prodloužit dobu, kdy si prach nebude na váš nábytek sedat: použijte glycerin!

Prachové částečky všude kolem

Prachu se nelze zbavit. Ve vzduchu kolem nás je prachových částeček všude opravdu velké množství a nejsme schopní jim zabránit, aby se v našem obydlí usazovaly. Některé předměty – například moderní obrazovky – navíc prach vyloženě přitahují.

My však máme možnost na prach přece jen alespoň trochu vyzrát – tím, že nábytek natřeme něčím, co prach naopak odpuzuje.

Foto: Shutterstock

Glycerin na podlahy i na nábytek

Když přidáte pár kapek glycerinu do vody, kterou si připravíte na vytírání podlah, uvidíte, že podlahy budou mnohem lesklejší a lépe umyté.

Pokud nakapete pár kapek glycerinu na hadřík, jímž otíráte nábytek, zabráníte tomu, aby se na něm v následujících hodinách usazoval prach. Glycerin totiž bude prach odpuzovat a vy tak budete mít pár dnů klid od neustálého otírání prachu.

S pomocí glycerinu se dá ošetřit například i kůže, případě jeho roztok použít k vyčištění výrazných skvrn na oblečení.

Další triky

Glycerin si můžete koupit buď samostatně a přidávat si ho do vody na čištění, případně si pořiďte takové čisticí prostředky, které glycerinovou složku obsahují.

Když otíráte prach, používejte spíše navlhčený hadřík než klasickou prachovku – s tou totiž prach spíše přemetáte ze strany na stranu a víříte – doopravdy se ho tak tímto způsobem nezbavíte a nakonec se vám zase usadí zpátky na nábytek.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments