Ceny potravin se tu hrozně propadly. Lučina za 3,90 Kč, nakupujte jako za socíku

Z mnoha míst teď slyšíme, že ceny potravin teprve začnou pořádně růst. To, čeho jsme byli svědky, byl prý jen určitý předvoj, kdy se zkoušelo, co všechno zákazníci vydrží. Navíc to byla aktivita především obchodních řetězců, které využily situace, že se neustále mluví o zdražování, a skutečně zdražily.

Stále oblíbenější obchody

Jenže samotní výrobci potravin dosud zvýšené náklady do cen svých produktů v takové míře nepromítli. Z jejich svazů a organizací však zní, že na podzim se tomu už nevyhnou. Jde třeba o mlékaře, pekaře nebo pěstitele ovoce a zeleniny.

Pro řadu lidí tak budou nákupy skutečně strastiplným zážitkem, protože už teď mají pocit, že je všude velmi draho. Obzvlášť když se k tomu ještě připočtou vysoké ceny energií, které musí platit úplně všichni.

Přesto však existují alternativy, kde lze nakoupit levněji. Zvolit můžete třeba různé tržiště, kde lze často pořídit zboží bez prostředníků a levněji. Jako houby po dešti potom rostou takzvané “zlevněnky”, tedy obchody, o které dříve neměl prakticky nikdo zájem.

Teď se v nich ale dveře netrhnou. Jde o specifický typ obchodů, který se zaměřuje na prodej co možná nejlevnějšího zboží, zejména potom potravin. Pořizuje ho ze skladů po celé Evropě, kde se už ho chtějí zbavit. Obvykle proto, že je třeba lehce poškozené, případně má před uplynutím minimální trvanlivosti. V těchto obchodech se pak může prodávat někdy i lehce po ní. Ovšem minimální trvanlivost znamená pouze záruku, že do tohoto data produkt určitě vydrží. Obvykle ale vydrží ještě déle.

Foto: Shutterstock

Neuvěřitelné cenovky

Navštívili jsme takovou prodejnu na pražské Budějovické. Hned u dveří se nám přitom nadšená zákaznice chtěla podělit s tím, jak dobře tu nakoupila. Vezla za sebou celý vozík naditý potravinami. “Podívejte se na to. Všechno tohle jsem pořídila za necelou tisícovku,” ukazuje s radostí salámy, maso, jogurty, rýži, cukrovinky a spoustu dalšího.

Některé věci lze v podobných prodejnách, které se vyskytují po celé České republice pod různými názvy, získat opravdu levně. Například jogurty zde stojí třeba čtyři koruny a narazili jsme i na stogramovou originální Lučinu, která stála pouze 3,90 Kč.

To jsou skutečně ceny, za které už nikde jinde nenakoupíte. Spolehlivě tedy lze říct, že v těchto obchodech hodně ušetříte. Je skvělé, že tu taková možnost pro ty méně movité existuje.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslava
Jaroslava
1 rok

Zatím nemám s tím zkušenosti ale za tuto cenu se u nás neprodávají ani dlouho prošlé potraviny.

Věra
Věra
1 rok

Tak to by mě zajímalo kde jsou ty obchody.

Libor
Libor
1 rok

Prodejna je na metru Budějovická, v úrovni výstupu z metra. Je zde řada obchodů. Tento je tusím směrem výstupu do polikliniky budějovická. Určitě ho najdete…

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Libor

Do Prahy to mám cca 300km – to se vyplatí 😀
I kdyby člověk najel jen 20km, promítne se to do ceny, protože to bude muset absolvovat často – vzhledem k době trvanlivosti těch potravin.

Jiří
Jiří
1 rok

A kde to přesně je ta prodejna.dekuji

Sisi
Sisi
1 rok
Reply to  Jiří

Taky by mě zajímalo 😁

durman
durman
1 rok
Reply to  Sisi

nejlevnejsipotraviny(tečka)cz
Stačí hledat na googlu.
Je jich vic

Jana
Jana
1 rok
Reply to  Sisi

Je to hned jak vylezte z metra , co jsou jezdící schody. Jestli máte zájem o 2 roky prošlý sušenky tak si nechte chutnat. Lepší je to v Nuslích.