Červené víno zlepšuje diabetikům intimní život

Kdo trpí cukrovkou je omezený v celé řadě činností. Diabetes stojí za vnikem mnoha zdravotních obtíží a komplikuje i osobní život. Mužům komplikuje i život intimní, často v důsledku diabetu trpí poruchami erekce.

Blahodárné účinky vína

Víno obsahuje fenolické látky a větší obsah těchto fenolických látek bychom nalezli ve vínu červeném. Z fenolických látek je třeba zmínit quercetin, který má antioxidativní a protizánětlivé účinky, pomáhá rozpouštět krevní sraženiny. Resveratrol je přirozenou ochranou rostliny proti plísním, u lidí snižuje hladinu LDL cholesterolu. Víno si blahodárné látky uchovává za pomocí alkoholu, střídmé pití tohoto nápoje je rozhodně doporučováno.

Víno a dědičná cukrovka

Příznivé účinky vína, nejen červeného, byly už dokázány řadou studií. Pravidelné, avšak velmi mírné popíjení vína snižuje vysoký tlak a vliv má i na cholesterol. Sklenka vína je ochranou proti srdečnímu infarktu i aterosklerózy. Další překvapivé doporučení dávají lékaři lidem, kteří mají diabetes v rodině a jsou vystaveni vyššímu riziku dědičné cukrovky. Pravidelné, střídmé pití červeného vína snižuje riziko dědičné cukrovky. K pití je třeba si vybrat suché víno s nízkým obsahem zbytkového cukru.

Červené víno a potíže v intimní oblasti

Potíže s erekcí se dají řešit některými medikamenty nebo i hormony. Bohužel s sebou nesou řadu vedlejších účinků. Oproti tomu pití červeného vína má vedlejší účinky minimální. Resveratrol působí na topořivá tělesa penisu. Červené víno má na intimní oblast velmi povzbudivé účinky. Muži s potížemi by jej měli pít v množství asi dvou deci denně. Maximální množství je čtyři deci denně. Víno, jako léčebná látka se má popíjet pouze pět dní v týdnu.

Diabetici jsou mimo jiné ohroženi i větším rizikem infarktu. Inspirujte se francouzským stylem, sklenka červeného vína nesmí chybět u žádné večeře!

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments