Češi dělají s myčkou nádobí velkou chybu. Kvůli tomu platí tisíce korun úplně zbytečně

Předmýváte nádobí nebo pouštíte myčku, když ještě není zcela plná? Pak zbytečně plýtváte vodou i penězi. Pojďme se podívat na nejčastější chyby v používání myčky.

O spotřebiče je třeba se dobře starat

Jedním z největších prohřešků bývá to, že necháváme spotřebiče, jako je třeba myčka, být, dokud slouží. O jejich údržbu se začneme starat, až když zjistíme nějaké problémy. To je ale chyba.

Pokud chceme, aby nám věci sloužily dlouho a kvalitně, pak jim musíme věnovat dobrou průběžnou péči.

V případě myčky to znamená především to, že budeme pravidelně čistit všechny filtry a jednou za čas ji pustíme naprázdno jen s čisticím prostředkem vhodným právě pro myčky. Rozhodně bychom se pak měli vyvarovat toho, že do ní budeme dávat zbytky jídla, které mohou ucpávat filtry a trysky.

Pokud dobrou péčí prodloužíte životnost myčky, bude její provoz rozhodně ekonomicky výhodnější, než když myjete nádobí po každém jídle v ruce (a to platí obzvlášť u velkých rodin).

Foto: Shutterstock

Jak šetřit s vodou?

Myčka by se neměla zapínat poloprázdná. Zbytečně tím utrácíte za vodu i elektřinu. Počkejte, až ji naplníte zcela a pak ji teprve zapněte. Můžete také počkat na hodiny, kdy je levnější proud.

Mýt nádobí v myčce je obecně úspornější, než když ho budete věčně mýt v rukou. Tato výhoda se ale ztrácí v situaci, kdy nádobí předmýváte. To už ho rovnou můžete umýt ve dřezu! Pokud zbyly na talířích či v pánvích nějaké větší zbytky jídla, zkrátka je sklepněte do koše a pak dejte nádobí od myčky, předmývání je zbytečné. Každá moderní myčka by si měla ze zaschlou špínou bez problémů poradit.

Počáteční investice versus dlouhodobé benefity

Jestliže doma myčku ještě nemáte a uvažujete o ní, pak byste měli vědět, že rozhodně existují silné argumenty pro. Kromě výše zmíněného šetření penězi si uvědomte, že vám myčka ušetří i čas, který můžete věnovat jiným činnostem. A pokud se o ni budete dobře starat, počáteční vyšší investice se vám brzy vrátí!

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments