Češi dělají velkou chybu při odmrazování. Ničí si tak lednici a platí tisíce korun za elektřinu úplně zbytečně

Pokud nemáte beznámrazovou lednici, tak se pravidelné odmrazování týká i vás. Pokud se tomu budete vyhýbat, vaše lednice vám pravděpodobně nevydrží tak dlouho, jak by mohla. Víte, proč je tak důležité pravidelně ji odmrazovat?

Odmrazujte – už kvůli spotřebě energie

První věc je, že ve chvíli, kdy neodmrazujete, se radikálně zvyšuje spotřeba energie. Jakmile námraza přesáhne pouhé 3 mm, může se účet za provoz ledničky, co se elektřiny týká, vyšplhat až o 75 %. V případě, že máte novější typ lednice s funkcí No frost, se vás to netýká. V opačném případě vyzkoušejte pár tipů, se kterými to půjde lépe.

Pozor na okolní teplotu

Zkontrolujte teplotu okolí předtím, než se do rozmrazování pustíte. V horkém počasí mohou být potraviny rozmraženy mnohem rychleji, což znamená, že budete muset rychleji zpracovat. Na druhou stranu, odmrazování v horku probíhá rychleji. Abyste se vyhnuli těmto problémům, můžete potraviny v mrazničce včas spotřebovat, nebo je na několik hodin přesunout k někomu jinému. Tím uvolníte místo v lednici a poté můžete provést rozmrazování. Mějte na paměti, že teplota okolí má významný vliv na proces rozmrazování, takže ji pečlivě sledujte.

Co budete potřebovat

V první řadě si připravte vše, co budete potřebovat. Měli byste mít po ruce několik starších ručníků na odstranění nadbytečné tekutiny. Dále budete potřebovat nádobu na led a kýbl s čistou vodou a octem na dokončení čištění. Ještě si připravte dřevěnou nebo plastovou špachtli, vařečku, nebo plastovou škrabku na odstraňování ledu. Předtím, než se pustíte do samotného odmrazování, nezapomeňte odpojit lednici ze zásuvky.

Foto: Shutterstock

Trik se solí

Existuje jednoduchý trik pro odstraňování námrazy, a to s použitím soli. Stačí posypat ledovou vrstvu solí a sledovat, jak pod ní led postupně odtává. Poté pokračujte stejným způsobem jako obvykle.

Máte hotovo!

Nakonec položte nějaké savé utěrky nebo rušníky na dno, abyste zachytili odtávající vodu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments