Češi mají doma nesmírně vzácný porcelán. Vůbec o tom netuší a myslí si, že je obyčejný. Takto ho poznáte a vyděláte velké peníze

Nemáte doma schovaný poklad?  Něčím výjimečným může být i porcelán, který mnozí lidé považují za běžnou věc a nevšímají si jeho skutečné hodnoty. Často se totiž stává, že se věci, které vypadají obyčejně, jsou nesmírně vzácné.

Porcelán má v Čechách tradici

Porcelán je tradičním výrobkem, který se vyrábí již několik století. V České republice byla výroba porcelánu zahájena v 18. století a od té doby se zde vyrábí mnoho různých druhů porcelánu. Mnoho lidí má doma porcelánové nádobí, které zdobí jejich stůl během svátečních obědů a večeří. Nicméně, některé druhy porcelánu jsou mnohem cennější než jiné.

Pokud máte doma porcelán, který zdobí vaši skříňku, ale nevíte, zda je to obyčejný porcelán nebo něco mnohem cennějšího, může být užitečné navštívit specializované obchody nebo se poradit s odborníky na porcelán. Existují mnozí sběratelé a prodejci, kteří jsou ochotni porcelán ohodnotit a nabídnout vám za něj přiměřenou cenu. Můžete mít doma vzácný porcelán a vydělat si obrovské peníze.

Foto: Shutterstock

Jak poznat vzácný porcelán?

Existuje několik faktorů, které určují hodnotu porcelánu. Jedním z těchto faktorů je jeho stáří. Starší porcelán bývá obvykle vzácnější a cennější, protože mnoho starých výrobců porcelánu již dnes neexistuje a jejich výrobky jsou nyní sběratelskými kousky.

Dalším faktorem je výrobce porcelánu. Existují některé výrobky, které jsou vyráběny jen několika málo výrobci a jsou tudíž mnohem vzácnější. Kromě toho se hodnota porcelánu odvíjí i od jeho stavu. Porcelán, který je v perfektním stavu a není poškozen, bude mít obvykle vyšší hodnotu než porcelán, který je rozbitý nebo opravený.

Obraťte se na odborníky

Pokud tedy máte doma porcelán, který si myslíte, že by mohl být cenný, můžete se obrátit na specializované obchody a odborníky na porcelán, kteří vám porcelán ohodnotí a nabídnou vám za něj přiměřenou cenu. Může se stát, že se na vaší poličce nachází skutečný poklad, který vám může vynést velké peníze. Stačí jen vědět, jak na to a vydat se na cestu objevování krásy a cenností, které nám odkázali naši předkové.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Markéta
Markéta
1 rok

Ano bylo by skvělé dostat za drahý porcelán dost peněz,jen kdyby to u nás nebyl samý zloděj, který vás chce jen obrat.