Japonci mají geniální trik na povlečení peřiny. Stačí jeden pohyb a do 10 vteřin je hotovo

Výměna ložního prádla není žádná věda. Existuje několik metod, jak nacpat duchnu do čistého povlaku a každý jistě má tu svou nejoblíbenější zažitou. V podstatě jde o to, převléct peřiny co nejrychleji a co nejméně se u toho vyčerpat.

Nejoblíbenější metoda naruby

Asi nejrychlejší a možná i nejoblíbenější je způsob, při kterém obrátíte povlak naruby a strčíte do něj obě ruce. Každou rukou potom uchopíte jeden roh, nejvzdálenější od zapínání. Současně s ním pak uchopíte ještě 2 nejbližší rohy přikrývky, zvednete ruce a povlečení setřepete přes peřinu. Tato metoda vyžaduje určitou sílu a vytrvalost. Pokud ale máte dostatečně dlouhé ruce, jste schopni práci dokončit za zhruba 1 minutu a 20 vteřin.

Metoda chaotická

Další oblíbený způsob je trochu chaotický a trvá asi o půl minuty déle. Rozprostřete čisté povlečení na postel a duchnu do něj postupně vložíte, pěkně roh na roh. Při této metodě vám občas dá práci zajistit, aby rohy zůstaly na svých místech a peřina byla uvnitř rovnoměrně rozložená.

Metoda poslepu

Asi 2 minuty potom trvá metoda takzvaně „na ducha“. Povlečení, obrácené naruby, si natáhnete na hlavu a tělo. Uvnitř nahmatáte jeho rohy, uchopíte je a současně nahmatáte a uchopíte rukama i rohy peřiny. Povlak přes ni přehodíte a setřepete.

Vzhledem k tomu, že děláte celou práci poslepu, můžete se do látky i zamotat a celé to působí poněkud bizarně.

Foto: Shutterstock

Prostě to zarolujte

Naším doporučením je ale způsob, o kterém jste možná ještě neslyšeli. Ze všech postupů je jednoznačně nejjednodušší a vyžaduje nejmenší úsilí. Pokud máte problém s mobilitou nebo vytrvalostí, naučte se povlečení zamotávat. Uvidíte, že je to varianta přesně pro vás.

Položte povlečení obrácené naruby na postel, zapínáním dále od vás. Na něj přiložte peřinu, hezky rožek na rožek, aby se překrývaly. Začněte je pomalu rolovat dohromady tou stranou, na které není zapínání. Až umotáte z obou částí dokonale rovný válec, zastrčte rohy peřiny dovnitř a povlečení překlopte přes horní část role. Potom už na něm jen zapněte knoflíky nebo zip. Nakonec to celé jednoduše rozbalte a protřepte.

Na celý postup se podívejte v přiloženém videu:

Youtube.com

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments