Češi nabíjejí mobilní telefon špatně. Doslova bleskově si tak oddělají baterii, která pak nic nevydrží

Výdrž baterky u mobilu je jedna z věcí, která nás při koupi nového telefonu vždycky zajímá. Můžeme něco udělat pro to, aby baterka vydržela opravdu dlouho?

Zvyky ze starších telefonů

Hlavně u prvních mobilů jsme si dávali hodně záležet na tom, abychom je udržovali v co nejlepším stavu a chovali se k nim přesně podle návodu. V tomto období vznikla spousta tipů, jak se k telefonu chovat, aby měla baterka dlouhou životnost. Občas to opravdu pomáhalo, někdy šlo jen o plané rady. Každopádně dnes, při používání moderních přístrojů už řada z těchto rad neplatí.

Má se telefon nechat zcela vybít?

U starších telefonů se tradovalo, že je třeba baterku nechat vybít zcela na nulu a potom mobil plně nabít. To už dnes není třeba a navíc to výdrži baterky spíše ubližuje. Nenechávejte mobilní telefon vybít takzvaně „do mrtva“, pokud nemusíte. Máte-li možnost, nechávejte ho nabíjet zhruba když je baterka na 15 procentech nabití. Ostatně většina moderních mobilů vám tuto hranici sama označí nějakým upozorněním.

Na tom, zda mobil nabijete na 100 procent, nebo ne, v zásadě nezáleží. Samozřejmě pokud víte, že budete telefon potřebovat po delší časový úsek bez možnosti dobití, je nutné na to myslet dopředu a nabít baterku co nejvíce.

Foto: Shutterstock

Pozor na extrémní teploty

Chytré telefony jsou poměrně náchylné na nestandardní teploty. Dávejte si v létě pozor na to, abyste mobil nenechávali na přímém slunci, vysoká teplota by mu mohla ublížit. Stejně tak je pro telefon i pro baterku špatné, pokud se mobil ocitne v opravdu mrazivém počasí.

Bojíte se mobil používat, když je na nabíječce? Nemusíte

Pokud mobilní telefon napojíte na nabíječku, klidně na něm dál pracujte nebo ho používejte. U dřívějších modelů se to nedoporučovalo. Dnes už to není problém – jenom musíme počítat s omezeným pohybem po dobu nabíjení, na což už jsme si poněkud odvykli.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments