Češi najednou začali dávat gumičky do vlasů na kliky od dveří. Úžasný nápad se šíří celou zemí, lidé jsou nadšení

Někdy dokáže velké věci i zdánlivá maličkost. Jako třeba gumička do vlasů. A to ve chvíli, když ji správně použijete. V případě domovních dveří může být opravdu velkým pomocníkem, který vám ušetří spoustu času a nepříjemných zkušeností. Není divu, že se tento trik rychle šíří po celé České republice.

Dveře už se nezabouchnou

Určitě už jste se někdy potýkali s tím, že potřebujete nechat vchodové dveře otevřené, aby se vám neustále nezavíraly. Například když něco stěhujete nebo přenášíte zvenku. Dá se to řešit několika způsoby, ale málokterý je opravdu pohodlný.

Vstupní dveře od domu či bytu mají pochopitelně tendenci se neustále zavírat. Zabránit tomu můžete použitím gumičky. Stačí ji nasunout na vnitřní kliku, následně překřížit a zachytit za venkovní kliku. Tím zajistíte zobáček zarážky a dveře budou neustále otevřené. Až přijde čas, nezapomeňte gumičku odstranit.

Gumičky do vlasů ale mají i celou řadu dalších možných využití. Pokud se třeba potýkáte s otevíráním zavařovací sklenice, která vám klouže, potom můžete vyzkoušet přetažení gumičky přes víčko. Ruce po gumičce nebudou klouzat a sklenici lépe otevřete.

Foto: Shutterstock

Udrží pořádek ve skříni

Pakliže vás čeká delší doba krájení, například když sterilizujete zeleninu, opět si můžete pomoci gumičkou. Z obou stran je třeba ji navléct na kuchyňské prkénko. Díky tomu bude toto lépe držet na kuchyňské lince.

Mnozí se potýkají i s tím problémem, že jim na ramínkách ve skříni nedrží šaty či košile a mají tendenci padat na dno skříně, kde se zmuchlají a ušpiní. Tady opět pomůže obyčejná gumička, kterou dejte na oba konce ramínka. Jemné materiály oblečení po nich už nesklouznou a zůstanou tam, kde mají.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments