Češi objevili tajnou funkci pečícího papíru, o níž výrobci pro jistotu nemluví. Použijte ho konečně správným způsobem

Pečící papír je bez přehánění jedním z největších objevů, který se v rámci kuchyňských potřeb kdy odehrál. Mnozí si možná ještě vzpomenou, jak pracné bylo pečení před tímto vynálezem a jak je naopak jednoduché po něm. Přesto ale ne všichni dokáží využít tohoto skvělého prostředku naplno, a to i proto, že jim to jeho výrobci často nesdělí.

Už se nebude mačkat

Jedním z největších problémů, které mohou s pečícím papírem vyvstat, je skutečnost, že se vám neustále stáčí a roluje na plechu. Jednoduše tam nedrží tak, jak byste potřebovali. Jenže to se dá velmi jednoduše vyřešit.

Pečící papír zkrátka trochu navlhčete a najednou vám bude na plechu držet doslova jako přilepený. Pakliže ho přeci jenom nechcete namáčet, je tu i další spolehlivý způsob, jak ho vyrovnat. Je to trochu paradoxní, ale nejprve ho musíte celý zmačkat. Potom ho opět narovnejte, a najednou zjistíte, že už nemá tendenci se vůbec kroutit.

Už název této pomůcky napovídá, k čemu by měl primárně sloužit. Zkrátka k pečení. Někteří lidé se bez něj ale stále obejdou, protože si jednoduše plechy a formy vymažou máslem nebo sádlem, a potom je vysypou moukou či strouhankou. Ovšem i tyto hospodyňky mohou pro pečící papír najít využití, byť odlišné.

Netradiční možnosti využití

Lze ho velmi dobře využít jako pergamen k zapékání všeho možného, ať už jde o zeleninu, ryby neb maso. Dobře slouží také k přikrytí pečeného jídla namísto pokličky. Tím docílíte toho, že bude chráněno před největším náporem žáru, ovšem přitom se k němu dostatek tepla dostane. Ve výsledku potom nebude jídlo vysušené, ale propeče se ve vlastní šťávě.

A už vás napadlo použít pečící papír v rámci toustovače? To vám pravděpodobně nevadí jeho pracné čištění od zapečeného sýra, který z toustů vytéká. Pokud vám to přeci jen vadí, potom vyložte toustovač pečícím papírem, který potom jednoduše vyhodíte a nemusíte nic čistit.

Pokud by výrobci pečícího papíru o těchto funkcích mluvili, potom by pravděpodobně svého produktu prodali mnohem více, jelikož jde skutečně o velkého a často nečekaného pomocníka.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments