Češi pořád tápou, k čemu slouží zásuvka pod troubou. Už tam prosím vás nedávejte ty prázdné pekáče

Zásuvka pod troubou bývá často opomíjena a mnoho lidí si neuvědomuje, k čemu slouží. Často se do ní ukládají prázdné pekáče nebo hrnce, ale to bohužel není správné využití této zásuvky.

K čemu je zásuvka pod troubou?

Šuplík pod troubou je často považován za praktické úložiště kuchyňských pomůcek, ale jeho skutečná funkce může být zcela odlišná. Pokud se podíváme podrobněji na konstrukci trouby, zjistíme, že tento šuplík slouží jako ohřívač nádobí. Především pokud máte starší model trouby, může být tento šuplík dokonce určen pro ohřev talířů a jiného porcelánu.

 V tomto případě lze regulovat jeho teplotu pomocí termostatu a po naplnění nádobím, bude předehřáté. Všechna jídla budou pak podávána horká a vaše hosté si tak užijí teplá jídla kdykoli. Pokud tedy chcete využít šuplík pod troubou správně, použijte ho jako ohřívač nádobí, ne jako úložiště pro nepotřebné pekáče a pánve.

Foto: Shutterstock

Jídlo uchováte teplé až do podávání

Zásuvka pod troubou má své původní určení, které se netýká skladování pečení a vaření. Jejím účelem bylo uchovávat jídlo na teplém místě při stolování. Tato funkce byla využívána díky tomu, že teplo z trouby se soustředilo do spodní části a udrželo jídlo teplé až do podání.

Některé zásuvky jsou jen na ukládání nádobí

Místo pro ukládání kuchyňského náčiní, tak by se dala charakterizovat zásuvka pod troubou, pokud na vašem sporáku není žádné tlačítko. Tuto zásuvku můžete využít zejména k ukládání litinového nádobí, které se v suchu a bez rzi udrží díky tepelné izolaci. Zásuvka se však během pečení zahřívá, takže ji můžete využít i k udržování teplých jídel, ale pouze již předem ohřátých. Nepatří sem však plastové nádobí, které by se mohlo zkroutit, ani látkové utěrky nebo kuchařské knihy, které by mohly vzplanout. Můžete v ní také nahřívat talíře před servírováním.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments