Češi přišli na tajnou funkci pečícího papíru, o které výrobci raději nemluví. Konečně ho použijte správně

Bez papíru na pečení si mnoho z nás nedovede představit v kuchyni vůbec fungovat. V jiných domácnostech zase nechápou, k čemu je vlastně dobrý. Pojďme si představit, na co můžeme pečící papír používat a jaké k tomu vyzkoušet triky.

Zkuste papír namočit nebo zmačkat

Jestli vás trápí to, že se papír na pečení stáčí a nedrží vám v plechu či formě tak, jak potřebujete, zkuste použít naše jednoduché triky. Například můžete papír lehce navlhčit, uvidíte, že se bude mnohem méně rolovat.

Ač se to může zdát překvapivé, hodně pomůže, když pečící papír trochu zmačkáte. Ustřihněte si kus, jaký potřebujete, potom ho zmuchlejte do koule a poté znovu natáhněte. Okraje by se již neměly stáčet.

Na co všechno pečící papír používat?

V některých kuchyních se pečicí papír nevyužívá vlastně vůbec a hospodyňky dávají přednost starším postupům, jako je vymazávání plechů a forem máslem či sádlem a následné vysypávání moukou nebo strouhankou (při sladkém pečení můžete vysypávat i kokosem). Není na tom nic špatného – určitě to také funguje. Nicméně pečící papír nemusíte používat jenom k vyložení plechu nebo formy, má i řadu jiných využití.

Foto: Shutterstock

V domácnostech, kde se pečící papír využívá často, totiž lidé přišli na nové způsoby, jak s ním pracovat. Lze jej také použít jako pergamen k zapékání masa, ryb či zeleniny nebo s ním třeba pečený pokrm zakrýt svrchu místo pokličky, což ho ochrání před největším žárem, ale zároveň k němu pustí dostatek tepla. Surovina nebude vysušená, naopak se bude péct ve vlastní šťávě a bude krásně provoněná.

Skvěle vám pečící papír prospěje třeba v toustovači. Pokud nenávidíte čištění toustovače od zapečeného sýra nebo dalších věcí, které během pečení z toustů vytekly, pak je pro vás pečící papír tím pravým! Zkrátka s ním toustovač vyložte a všechno se zachytí na pečicím papíru, který následně můžete jednoduše vyhodit.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mirka Rudovská
Mirka Rudovská
1 měsíc

Pečící papír drží na plechu i tak, že plech na okrajích jemně máznu pár pruhy sádlem-to funguje výborně jako lepidlo a papír na plechu drží, aniž ho musíte zbytečně mačkat a zase natahovat

Radim
Radim
2 měsíců

Pozor!!!Konečně odtajněno nechápu proč nám výrobci,tak dlouho tajili ty to funkce papíru 😓😢😂