Klientům velké české banky hrozí nebezpečí. Mohou okamžitě přijít o všechny peníze na účtu

Bohužel se zdá, že v České republice probíhá další masivní snaha získat přihlašovací údaje od bankovních účtů obyčejných lidí. Když se to organizované skupině podaří, okamžitě vaše peníze odčerpá, a vy už je jednoduše nikdy neuvidíte.

Přijde vám výzva

Jak upozornil server Živě, aktuálně zřejmě tito šíbři cílí na klienty jedné z největších bank v Česku, kterou je ČSOB. Na žádnou jinou banku momentálně necílí více než na tuto, což asi bude mít nějaký důvod. Možná, že jejich úspěšnost právě u klientů této banky je nejvyšší.

Podvodníci se snaží posílat emaily tvářící se jako by přišly právě od ČSOB. Používají také stejnou grafiku a vizuály. To samé lze říct o podvodných stránkách, které vznikají. Jde například o csob-platby.cz nebo csob-zabezpeceni.cz, které už sice byly zablokovány, avšak pravděpodobně budou vznikat další.

Bohužel je třeba konstatovat, že vše působí velmi důvěryhodně a ani pro zkušeného člověka není jednoduché to na první, ba ani na druhý pohled prohlédnout. V emailu vám přijde například výzva, že se máte přihlásit do internetového bankovnictví.

Foto: Shutterstock

Pěkně si vás povodí

Když kliknete na odkaz, skončíte na webu, který se tváří přesně jako přihlašovací stránka ČSOB. Lze ho odlišit pouze podle toho, že v řádku pro adresu není ta správná. Ale kdo si tyto adresy pamatuje a navíc pravidelně kontroluje.

Čtěte také: Už to prasklo. Česká banka náhle ruší hotovost. Co si počneme s penězi?

Potom už stačí jen vyplnit přihlašovací údaje a můžete si být jisti tím, že jste je právě odevzdali podvodníkům. Ti se je potom pokusí zneužít k odčerpání prostředků. K tomu od vás ještě budou potřebovat potvrzení transakce, což už může být složitější. Avšak i na to se snaží vyzrát tím, že vám budou volat z čísla tvářící se jako ČSOB a pokoušet se vás přimět k tomu, abyste na telefonu potvrdili například svou identitu. Ve skutečnosti ovšem potvrdíte transakci, v důsledku které ztratíte peníze.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments