Češi se pořád ještě nenaučili nalévat džus správně. 95 % z nich dělá základní chybu, které se na západě smějí

Naléváte džus do sklenice a hups, kapka vystříkne zcela mimo sklenici a máte okamžitě zašpiněnou pracovní desku nebo stůl. Pokud se to stane dětem a ihned to neutřou, můžete i za několik minut na dotek pocítit lepkavost. Není tedy nic jednoduššího než se naučit správně nalévat džus z papírové krabice s plastovým uzávěrem.

Nedělejte vlastní díru

Obvyklý postup při nalévání džusu z kartonového obalu s plastovým uzávěrem je, že obal nakloníme tak, aby plastové hrdlo přiléhalo ke sklenici. I přes naše snažení se ani po přiložení hrdla ke sklenici ne vždy povede nasměrovat všechen džus dovnitř sklenice. Nedostatek vzduchu způsobí, že tekoucí proud jakoby poposkočí a vylije se mimo sklenici.

Někteří lidé dělají do kartonového obalu na opačné straně, než je plastový uzávěr díru. Ani to vám nezajistí bezpečné nalévání džusu. Dokonce to pro děti může být ještě horší, neboť při silném naklonění nevytéká džus jen plastovým hrdlem, ale i onou dírkou.

Jak správně nalévat džus

Není tedy nic jednoduššího, než kartonový obal otočit opačně a plastové hrdlo nechat vzdálené od sklenice, tudíž blíže vaší dlani, ve které obal držíte. Džus budete nalévat obloukem. Díky tomuto jednoduchému triku si ho můžete vychutnat do poslední kapky.

Zdroj: YouTube

Recyklace

Po vypití byste měli kartonový obal vyhodit do oranžové popelnice, která je speciálně určená pro nápojové kartony. Případně můžete narazit i na černou popelnici s oranžovým víkem, která plní zcela stejnou funkci. Pakliže ve vašem okolí není oranžová popelnice, můžete obal vyhodit do modrého nebo žlutého kontejneru. Který zvolit by mělo být možné rozpoznat dle obrázků na jednotlivých kontejnerech.

Foto: Shutterstock, zdroj: thekitchn, Mirror

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments