Už žádné plácačky. Mouchy chytám mnohem snáze, všichni jenom koukají

Domácnost plná much je něco, co všichni známe a zároveň to všichni nesnášíme. Jak se nepříjemného hmyzu zbavit? Existuje pár jednoduchých triků.

Jak se zbavit much?

Způsobů je mnoho, některé více účinné jiné méně. Klasické zabíjení much a hmyzu plácačkou je samozřejmě účinné, ale v době, kdy se much vyrojí opravdu hodně, je to takřka nekonečná práce. Navíc logicky není ani moc ekologická a humánní. Ještě horší jsou pak pro hmyz mucholapky, které odsoudí mouchy k pomalé a bolestné smrti.

Lepší je tedy sáhnout po různých odpuzovačích hmyzu, například těch, které zasunete do zásuvky a přidáte nějakou chemickou náplň, jež hmyz odpuzuje. Další variantou jsou plácačky, které vytvářejí elektrické pole, a mouchy buď humánně zlikvidují, nebo omráčí a vy je pak můžete vynést ven a vypustit do přírody.

Pokud domů nechcete mouchy vůbec vpustit, pak si pořiďte do oken sítě. Je to nejjednodušší způsob, jak zařídit domov bez většinu hmyzu.

Vyzkoušejte mouchy lapit pomocí bílé barvy

Mouchy špatně rozeznávají bílou barvu. Pokud tedy moucha někde usedne, je dobré svou ruku, kterou jí chcete chytnout nebo plácnout, zakrýt něčím bílým, třeba ubrouskem. Moucha nezpozoruje nebezpečí a pak se nechá lépe lapit.

Foto: Shutterstock

Mravence odežene prací prášek nebo jedlá soda

Jestliže se vám doma usídlili mravenci, můžete je zahnat pomocí běžně dostupných prostředků. Stačí zjistit, kudy se k vám domů mravenci dostávají, a pak jim na jejich cestičky nasypat prací prášek nebo jedlou sodu. Tyhle prášky mravenci nesnáší a raději si najdou jiné trasy, než aby se probili přes takovou překážku.

Vyzkoušejte také květiny, které odpuzují hmyz

Další variantou, kterou můžete vyzkoušet, je zasázet si do květníků pod okny květiny a rostliny, které odpuzují hmyz. Může to být třeba máta nebo bazalka, které se vám budou hodit i v kuchyni, ale je to například i oblíbená levandule či eukalyptus.

Foto: Shutterstock, zdroj: thebetterindia, starpestcontroluae

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments