Češi se poučili, že do pračky je nutné dát houbičku na nádobí. Řeší to opravdu velký problém

Zkušené hospodyňky mají v zásobě celou řadu triků, které jim usnadňují práci v domácnosti. Jedním z nich je i použití obyčejné kuchyňské houbičky během procesu praní. Stačí jen vsadit na obyčejnou houbičku na nádobí a budou se dít divy.

Odstranění skvrn a nečistot

Prací proces má především jeden důležitý úkol – odstranit skvrny co nejšetrněji a zároveň co nejefektivněji. Leckdy utrácíme za drahé prací prostředky nebo prádlo předepíráme. Ovšem nic z toho nebude třeba, pokud použijeme právě houbičku na nádobí. Nemusíte kupovat žádné speciální koule na praní prádla, houbička je hravě zastane.

Pozor na houbičky s porézním povrchem

Trik je velmi prostý. Jednoduše vezměte jednu nebo dvě houbičky s výrazně drsnější stranou a vložte je do pračky spolu s prádlem. Houbička se během praní postará o skvrny. Vybírejte kvalitnější typy, ty méně kvalitní se naopak během pracího procesu pravděpodobně rozlepí. Mějte také na paměti, že pokud má houbička porézní povrch, neměla by být použita, protože se může během praní rozdrolit.

Foto: Shutterstock

Co ještě houbička umí?

Ovšem jen efektivnějším odstraněním skvrn funkce houbičky na nádobí v pračce nekončí. V praxi toho dokáže ještě mnohem víc. Například zbaví vaše oblečení žmolků, avšak pouze tehdy, pokud jsou v počátečním stádiu, s těmi velkými si už bohužel neporadí.

Houbička na nádobí dokáže také odstranit vlasy, chlupy a další nečistoty, které jsou obvykle zbytkem po práci v domácnosti. To je zejména u lidí se zvířaty velkou výhodou, protože se všemi chlupy si často neví rady ani speciální prostředky na praní.

Vyleštíte s ní i úzké skleničky

Houbička na nádobí může být užitečným pomocníkem i v jiných oblastech domácích prací. Pokud ji rozstřihnete a nastrčíte na špejli, můžete s ní snadno vyleštit i úzké skleničky nebo jiné netypicky tvarované nádobí, na které se jinak hůře dostanete. Pokud na ni navíc nakapete pár kapek éterického oleje a umístíte ji na WC, do skříně nebo jiného místa, kde chcete osvěžit vzduch, houbička s porézním povrchem bude postupně uvolňovat vůni a vzduch zůstane svěží na delší dobu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Radím vám dobře.Nedělejte to. Dokážete si představit,co třeba udělá porézní povrch houbičky s bavlnou?