Češi si do bot začali dávat bobkový list. Až zjistíte, proč to dělají, začnete se po něm také shánět

Bobkový list, většinou používaný jako koření v kuchyni, má také mnoho překvapivých využití Jedním z nich je jeho umístění do bot. Ačkoli se to může zdát neobvyklé, může to být užitečné pro zdraví vašich nohou.

Antiseptické vlastnosti

Bobkový list obsahuje mnoho antimikrobiálních a antiseptických látek, které mohou pomoci při prevenci infekcí nohou. Vložení bobkového listu do bot může pomoci zabránit šíření bakterií a plísní, což může vést k prevenci infekcí a zlepšení celkové hygieny vašich nohou.

Redukce zápachu

Nepříjemný zápach nohou je běžným problémem, který může být způsoben přebytečným pocením nohou. Bobkový list může být účinným řešením tohoto problému. Má vlastnosti, které pomáhají snižovat pocení nohou a zároveň působí jako přírodní deodorant, který může pomoci eliminovat zápach nohou.

Zmírnění bolesti nohou

Bobkový list má také protizánětlivé a analgetické účinky. Vložte si ho do bot, a snížíte tak bolest nohou, která může být způsobena dlouhodobým stáním nebo chůzí v nepohodlných botách.

Zlepšení cirkulace krve

Může pomoci zlepšit i krevní oběh v nohou. Bobkový list obsahuje látky, které pomáhají rozšiřovat krevní cévy, což může vést k lepšímu prokrvení.

Foto: Shutterstock

Jak si do bot dát bobkový list?

Stačí umístit jeden nebo dva bobkové listy do každé boty. Nezapomeňte však pravidelně vyměňovat listy za čerstvé, aby si udržely své účinky.

Vkládání bobkového listu do bot není žádným zázrakem a nemusí fungovat na každého.  Pokud se rozhodnete vložit si bobkový list bot, mějte na paměti, že to nenahrazuje pravidelnou hygienu nohou a nošení vhodných a pohodlných bot.

Co ještě umí bobkový list?

Kromě toho má bobkový list řadu dalších využití. Obsahuje látky, které snižují plynatost, a díky tomu napomáhá trávení. Působí i proti zánětu a má pozitivní vliv na imunitní systém. Pokud ho nebudete používat nad rámec doporučeného množství, což jsou 3 gramy denně.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments