Do Česka náhle přišel nový obchodní řetězec. Neskutečné ceny potravin. Lidl a Kaufland dostali strach

V České republice je nebývale ustálený trh s obchodními řetězci. Kdo chtěl odejít, už je pryč a kdo chtěl zůstat, byznys zde úspěšně rozvíjí. Dá se říct, že žádná z velkých obchodních sítí nestrádá a naopak, každá vydělává svým majitelům velmi slušné peníze. Nabízí se proto otázka, zda tu přeci jen není prostor pro další hráče, který by vytvořily novou konkurenci.

Konkuruje hlavně cenou

Mnozí mají totiž už pocit, že současné obchodní řetězce se poněkud vyčerpaly a zatímco dříve se praly o nové zákazníky, teď si hrají na svých písečcích a naopak využívají příležitost k nadměrnému zvyšování marží. Ty podle některých odborníků dosahují v České republice už i sta procent, což je opravdu hodně.

Pod vlivem současných událostí je tu zcela jistě prostor pro takový řetězec, který by se snažil zaujmout cenou. Něco podobného totiž z trhu vymizelo. Dříve na tuto notu hrály třeba Lidl nebo Kaufland, ale i ty v poslední době dost výrazně navýšily ceny. Současné téma v podobě papriky za 169 korun, to by se dříve v Kauflandu nestalo.

Možná vás proto potěší, že na český trh skutečně vstoupil nový obchodní řetězec. Potichu se tak stalo už před časem, ale opravdová expanze by teprve měla nastat. A nejde o žádné ořezávátko. Jde o řetězec Mere, který působí v celé řadě evropských zemí. Zajímavé přitom je, že svou expanzi započal teprve před několika lety a velmi rychle se rozšiřuje.

V České republice má aktuálně pouze dvě prodejny, a to v Příbrami a Mostě. Právě v nich testuje zájem českých zákazníků o své zboží. To je totiž naprosto odlišné, než jaké znáte z jiných řetězců. Zapomeňte na běžné značky, tady se kupují výrobky pocházející z různých zemí východní Evropy. A řada lidí na to slyší. Obě prodejny bývají obvykle plné, zákazníci jsou spokojeni a rádi se sem vrací.

Foto: Shutterstock

Je tu opravdu velmi levně

Pravdou je, že veškeré zboží je velmi levné. Některé srovnatelné produkty jsou třeba až o polovinu levnější než v běžných supermarketech. Je však nutné číst etikety, dokud se s výrobky patřičně neseznámíte. Zatímco některé jsou kvalitativně srovnatelné s běžnou praxí, jinde se můžete poměrně snadno spálit. Pozor dejte hlavně u uzenin, kdy je v některých případech podíl masa skutečně nízký. Najdete tu ale i velmi kvalitní produkty, zejména pokud jde o nejrůznější rybí výrobky.

Skvělá je rovněž nabídka nepotravinářského zboží. Najdete tu skoro všechno, co byste mohli v domácnosti potřebovat, a to za bezkonkurenční ceny. Pakliže potřebujete rychle vybavit svůj domov, je to ta správná adresa.

¨Mere je každopádně velmi zajímavým obchodem. Další expanze by se rozhodně neměl obávat, protože své zákazníky, obzvlášť v této složité době, si určitě najde.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
1 rok

v mostě bude určitě obrovský zájem až na to že to tam rozkradou a bude po pr…😂

Petr
Petr
1 rok

Vždyť je to ruský řetězec. Jak je možné, že v téhle době může u nás otevírat prodejny? 🤔 A jaké zboží tam budou prodávat?

Robert
Robert
1 rok

Mere je rusky obchod takže další asi nebudou

Mato
Mato
1 rok

Jestli je Česko popelnice Evropy, tak hádám, že v tom obchodě z té popelnice bude výběr toho “nejlepšího”

Tom
Tom
1 rok

Očekávám podivné výrobky, proto tam ani nepojedu. Lokace menších měst není náhodou. Nejlepší je umístění tam, kde mají obyvatelé vše daleko a málo obchodů na výběr. O těchto prodejnách se psalo již před covidem. Kdyby začali ve velkých městech, brzy skončí pro nezájem. Mám všechny řetězce do 5 km, z toho 3 do 1km. Náhodou nakupuji převážně v tom nejblíž, protože má lepší zeleninu, než ty ostatní. Na akci, co se opravdu vyplatí zajedu kamkoliv a klidně najedu nelogicky jakékoliv km pro lepší výrobek.

Last edited 1 rok by Tom
Vlasta
Vlasta
1 rok

Jak se jmenuje a kdy bude i v českých Budějovicích

zde
zde
1 rok

🤣🤣🤣🤣🤣
Dvě prodejny Most a Příbram – pardon ale lokace k prdu
A pak ta kvalita některého zboží – jo dejte si náhražky hlavně když je to za suoer6 cenu že !!!

Markéta
Markéta
1 rok
Reply to  zde

Přesně tak kvalita tam není

Jana
Jana
1 rok
Reply to  Markéta

Tak např. Praci gel 5,6 litrů za 92,70. Výrobci Němci, v tomto gelu peru už dva roky společně se všemi mými známými…nepřijde mi nekvalitní…je super 👍👍 dále 5 litrů prostředek na vytírání za 70 Kč…
Škoda je, že maji omezený sortiment zboží.

Magdalena
Magdalena
1 rok
Reply to  zde

A opravdu dva obchody ,to není konkurence a jak píšete ještě horší kvalita.