Češi si do koupelny začali letos dávat prázdnou sklenici. Už to zachránilo tisíce domácností

V České republice se rozšířil zajímavý trend umisťování prázdné sklenice do koupelny, který má výrazně pozitivní vliv na kvalitu vlasů. Tento trik spočívá v použití běžné sklenice, například od marmelády, pro naředění šamponu vodou. Běžné šampony často obsahují chemikálie a přídavné látky, které mohou vlasy a pokožku hlavy poškozovat, zvláště při častém mytí​​.

Proč šampon naředit?

Naředění šamponu ve vodě přináší několik významných výhod. V první řadě se snižuje množství používaného šamponu, což vede k úspoře peněz a současně je šetrnější k životnímu prostředí. Další výhodou je zmenšení agresivity šamponu na vlasy a pokožku hlavy, což je zejména prospěšné pro osoby se suchými, lámavými a jemnými vlasy. Šampon, naředěný vodou, je méně dráždivý a jeho používání snižuje riziko podráždění očí.

Pozor na kontaminaci

Dermatologové doporučují přidávat vodu do šamponu bezprostředně před jeho použitím, aby nedošlo ke kontaminaci produktu nebo ke změně jeho vlastností. Tato metoda je vhodná zejména pro šampony s vysokým obsahem sulfátů, které tvoří bohatou pěnu. U šamponů bez sulfátů nebo těch speciálně formulovaných pro léčbu svědivé pokožky hlavy je však lepší se přidání vody vyhnout, aby nedošlo k nadměrnému zředění aktivních složek.

Foto: Shutterstock

Vyberte správný šampon

U šamponů s vysokým obsahem sulfátů, které tvoří bohatou pěnu, může být vhodné naředit šampon malým množstvím vody. Naopak, při používání šamponů bez sulfátů nebo těch, které jsou určeny pro specifické účely, jako je ošetření svědivé pokožky hlavy, by se mělo přidání vody vyhnout, aby nedošlo k přílišnému zředění aktivních složek a snížení jejich účinnosti​​​​.

Úspora peněz i šetrnější péče o vlasy

Tento jednoduchý, ale účinný způsob naředění šamponu ve sklenici vodou se stává populární metodou pro zlepšení kvality péče o vlasy. Nabízí ekonomickou úsporu a šetrnější přístup k péči o vlasy a pokožku hlavy. Tento trend je příkladem toho, jak malá změna v každodenní rutině může mít významný dopad na naše zdraví a pohodu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nevím
Nevím
5 měsíců

To jsi mám umývat hlavu hovnama vy debilní vymatlanci

Pavel
Pavel
6 měsíců

Super nápad. Sklo do sprchy.

Miluše
Miluše
6 měsíců

To je teda blbost

Martin Horáček
Martin Horáček
6 měsíců
Reply to  Miluše

To je tak blbej národ, novinářská špína.

Nikol
Nikol
6 měsíců

Říct někomu špína?? Že se nestydíte. Hrůza jak se někteří vyjadřujete..