Češi si začali dávat punčocháče do oken. Zachránilo to už spoustu domácností, poučte se

Když jsme našim čtenářům položili otázku, jaká je jejich situace ohledně energií, každý z nich odpověděl to stejné, a to je, že se snaží šetřit a topí méně, aby nemuseli platit tak vysokou částku za vytápění. Tomu moc dobře rozumíme, protože nikdo z nás nechce platit víc než je nutné. Při té příležitosti jsme se také zeptali, jak se proti drahotě brání, jakým způsobem šetří. Několik metod, které nám byly prozrazeny, jsme pro vás připravili v článku níže.

Seřízení okem a dokonalé izolování

Možná se vám tento způsob může zdát podivuhodný, ale věřte, že byste vaše okna měli každý rok či dva nechat seřídit. Jedná se o chviličku času a máte hotovo. Při seřizování oken se také nezapomeňte zmínit o těsnění. To by se taktéž mělo jednou za pět let měnit. Ovšem doba výměny může nastat klidně i dříve. Těsnění si lze nechat vyměnit od odborníka, ale také to zajisté zvládnete sami. Stačí si v hobby marketu koupit samolepící těsnění a nalepit jej. Okny vám nepotáhne, a tak nebude potřeba tolik topit, protože vám pocitově bude větší teplo. 

Punčošky nejen na nožky

Jak už jsme již v titulku zmínili, lidé používají také staré punčochy, aby zabránili únikům tepla. Nejčastěji je lze použít ke dveřím, ale také k oknu. Stačí jen punčochy rozstřihnout napůl, vycpat je starým oblečením nebo jinou výplní a zašít oba konce. Takto připravené punčochy dejte pod okno či dveře a žádné teplo již tudy unikat nebude. Jednoduchá, ale přesto efektivní metoda.

Foto: Shutterstock

Žaluzie, rolety či závěsy

Jakmile vám zasvítí sluníčko do oken, zvedněte žaluzie a nechte prohřát celou místnost. Ovšem, jakmile padne tma, zatáhněte žaluzie a pokud máte rolety, tak je použijte. V případě, že rolety nemáte, doporučujeme pořídit silné závěsy, které taktéž zabrání únikům tepla – a ne málo. Až ráno budete odcházet do práce, nezapomeňte okna odtemnit. 

A jako poslední bychom rádi zmínili teplo od nohou. Když usednete do kuchyně ke stolu, na křeslo k televizi a podobně, mějte na nohou teplé papuče nebo alespoň termo ponožky. Věřte nebo ne, ale pokud je vám zima na nohy, pociťujete zimu na celém těle. 

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments