Češi si začali do kávy dávat zubní pastu. Až zjistíte proč, okamžitě začnete také

Každý z nás si občas pohrává s myšlenkou, jak učinit úklid domácnosti efektivnějším a šetrnějším k životnímu prostředí. Na scéně se objevil nový trend, který kombinuje zdánlivě nesouvisející ingredience – kávovou sedlinu a zubní pastu, a překvapivě z nich vytváří účinný domácí čistič.

Jak na to?

Na přípravu tohoto domácího čističe potřebujete 300 mililitrů vody, dvě lžičky kávové sedliny, lžičku soli a kávovou lžičku zubní pasty. Všechny ingredience smíchejte dohromady, dokud se zubní pasta úplně nerozpustí. Směs přeceďte přes jemné sítko nebo vlhčený ubrousek, abyste odstranili kávové zrno. Získaný roztok nařeďte dalšími 300 mililitry vody a přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Nyní je váš domácí čistič připraven k použití!

Proč to funguje?

Káva díky své abrazivní povaze dokáže odstranit odolné usazeniny a rez, zatímco sůl funguje jako drátěnka a dezinfikuje povrchy. Zubní pasta pak přidává další čisticí sílu a činí směs ještě efektivnější.

Experimentujte s poměry

Neváhejte experimentovat s poměry ingrediencí, abyste našli tu pravou směs pro vaše úklidové potřeby. Možná zjistíte, že preferujete silnější roztok pro těžší úklidové práce nebo řidší roztok pro lehké čištění. Experimentováním zjistíte, co funguje nejlépe ve vašem domě.

Foto: Shutterstock

Alternativní využití ingrediencí

Kromě tohoto čističe můžete v domácnosti využít také jedlé sody a octa. Stejně tak zubní pasta může čistit zašlé spáry nebo zamlžená zrcadla. Experimentujte a objevte, co všechno mohou běžné domácí ingredience nabídnout ve vašem boji proti nečistotě a nepořádku!

Ekologické výhody

Tento domácí čistič je nejen účinný, ale také ekologicky šetrný. Na rozdíl od mnoha komerčních čistících prostředků neobsahuje žádné škodlivé chemikálie, které by mohly poškodit vaše zdraví nebo životní prostředí. Navíc využívá ingredience, které byste jinak mohli vyhodit, a tím přispívá ke snižování odpadu ve vaší domácnosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Svoboda
Svoboda
5 měsíců

Bože, už zase bláboly, to opravdu nemáte o čem psát?,dám dobrou radu,když půjdete za roh a tam si dáte pár facek tak už takovéhle stupidní články nikdy psát nebudete😂

Tomáš
Tomáš
5 měsíců

“Káva díky své abrazivní povaze dokáže odstranit odolné usazeniny a rez, zatímco sůl funguje jako drátěnka a dezinfikuje povrchy.”

Ta přes vlhčený ubrousek přefiltrovaná káva bude mít jistě opravdu silné abrazivní účinky😃. A rozpuštěná sůl má fungovat jako drátěnka? 😂😂

Kristýno, kdy zkuste někdy dát vypínač ” Brain” do polohy “ON” 😉