Češi ve svých bytech mrznou. Stále jim nezapnuli topení, mají si prý pustit troubu

V České republice aktuálně zažíváme velmi chladné počasí, obzvlášť pak na některých místech. Je tedy jasné, že domácnosti by si rády zatopily, aby jim bylo příjemně.

Zatím se netopí

Pokud máte vlastní zdroj tepla, je to jednoduché, prostě si ho pustíte. Většina lidí však bydlí v bytech, kde jsou závislí na tom, zda jim teplo pustí teplárny. A ty na řadě míst dosud nezareagovaly.

Lidé si tak na sociálních sítích stěžují, že jim je doma zima. Není divu, noční teploty klesají až k pěti stupňům a přes den se příliš neoteplí. Příkladem může být pražská čtvrť Spořilov, kam Pražská teplárenská teplo zatím neposlala. Obyvatelům bytů tak nezbývá než poměrně brzy vyzkoušet, jaké to je, když se musí doma pořádně přiobléci.

Už někomu začala Pražská plynárenská topit? Klepeme kosu v Postupické ulici,” napsala na Facebook paní Kája. Dostalo se jí odpovědí, že jsou na tom všichni na sídlišti stejně. “Střímelická netopí, doma 20 stupňů,” napsala další uživatelka. “Hrusická – taky jsme doma v mikinách a pletených fuseklích,” odvětila další.

Foto: Shutterstock

Vyhřejte si byt troubou

Teď o tom byla reportáž v TV. Mluvčí pražských tepláren vzkazuje, že komu je teď zima, má si zatopit třeba troubou (skutečně to řekl),” uvedl jeden z diskutujících. To však není příliš dobrá rada, protože takový způsob je velmi neefektivní a jen málo účinný.

Další uvedla, že snad už nebudou čekat příliš dlouho. “Topná sezóna je od 1. září a topí se od třetího dne, kdy denní teplota nepřesáhne 13 stupňů, takže snad zítra. Dnes trénuju v tričku při 20 stupních, abych to pak dala ve svetru v 18. Celkem se to dá, ale od země je zima.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Liška
Petr Liška
1 rok

Je přece blbost,bez ohledu na plyn,v mnoha částech třeba Prahy je teplo v ústředním topení a teplá voda zbytkové teplo z výroby elektřiny z uhelné elektrárny kousek od Mělníka.Nebo teplo ze spalovny komunálního odpadu ,není žádná souvislosti s úsporou,jelikož elektřina se určitě mě e nevyrábí ,to teplo,nelze využít jinak 🤣pouze kam vede potrubí, že

Pavel
Pavel
1 rok
Reply to  Petr Liška

Pan Liška by si měl kontrolovat pravopis, když už píše nějaký komentář 😭

Zvoník
Zvoník
1 rok

Dobře tak Čechům! Znepřátelili si dodavatele energie, tak ať mrznou nebo platěj debilové.

Last edited 1 rok by Zvoník
Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Zvoník

Dodavatel energii nejdříve zařadil Česko na seznam nepřátelských zemí!

Zvoník
Zvoník
1 rok
Reply to  Xavier

Dodavatel nezařadil. Česko (debilní název země) se samo tak zařadilo u dodavatele díky své politice!