Češi začali dávat do pračky houbičku na nádobí. Řeší to velký problém

Já nevím, jak vás, ale mě vždycky dostane, když v nejmenované televizní show, kde si manželky na 10 dní vymění domácnosti, jedna druhé šmejdí po bytě, a nakonec triumfálně otevře šuplíček v pračce a nadšeně zajásá, že takhle špinavý zásobník na prací prostředky ještě neviděla a že to ti lidi snad nikdy nemyli. Pak vždycky přemýšlím, jaké hodnocení bych obdržela za svoji pračku. No a právě proto, abyste se nikdy za stav té vaší nemuseli stydět, vyzkoušejte následující osvědčené rady.

Ocet, ocet, ocet

Každá správná netoxická hospodyňka ví, že octem v domácnosti vyčistí prakticky všechno. Není tedy velkým překvapením, že ani s pračkou to nebude jinak.

Ocet je přírodní, tudíž nepoškodí pračku. Navíc neobsahuje chemikálie, takže neublíží ani vaší pokožce, ani vašemu prádlu. Právě naopak. Zajistí vám prádlo čisté a voňavé.  

Pořádné čištění bubnu pračky proveďte tak, že nalijete jeden šálek octa přímo do bubnu pračky a pračku spustíte na co nejdelší cyklus, s co nejvyšší teplotou a s co nejvyššími otáčkami.

Foto: Shutterstock

Přidejte i jedlou sodu

V další fázi nasypte do bubnu půl šálku jedlé sody, opět zapněte pračku na stejný program jako při octovém čištění. Po dokončení vnitřek pračky vytřete suchým ručníkem a pak ji nechte otevřenou. Otevřenou byste ji koneckonců měli nechávat po každém cyklu, snižujete tak riziko vzniku plísní.

Na řadu přichází houbička

Uvažujete, k čemu by vám byla při údržbě pračky klasická kuchyňská houbička? Ano, můžete jí vydrhnout pračku zvenčí, i když pro tento úkol bude přece jen o něco vhodnější nanohoubička. Běžnou houbičku dokonale vyčistíte zásobník na prací prostředky, a prakticky bez práce.

Tři houbičku na nádobí namočte do octa. Poté je vložte do zásobníku na prací prostředky, do každé přihrádky jednu. Nechte zhruba 10 minut působit. Nyní vyjměte celou zásuvku a důkladně ji opláchněte čistou vodou, případně dočistěte. K tomu můžete použít houbičku, hadřík, v případě hůře dostupných míst také zubní kartáček.

Budete-li tuto údržbu provádět pravidelně, bude vaše pračka opět zářit čistotou a vonět široko daleko. A klidně se budete moct přihlásit do oblíbeného pořadu, protože vy si ostudu neuděláte.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments