Zbavte se prachu na žaluziích najednou a okamžitě. Málo známý trik používají jen ti nejzkušenější

Žaluzie jsou skvělou možností, jak regulovat množství světla v místnosti, ale mohou se také snadno zaprášit. Prach na nich není příjemný na pohled, a navíc může způsobovat u některých lidí alergické reakce Abyste se ho zbavili a udrželi žaluzie v čistotě, existuje několik jednoduchých triků.

Žaluzie pravidelně vysávejte

Jedním z nejjednodušších způsobů je pravidelné vysávání žaluzií. Vysavač s nastavitelnou hlavicí a kartáčem by měl být vhodný pro většinu typů žaluzií. Pokud jsou vyrobené z hliníku nebo plastu, můžete je očistit také měkkým hadříkem navlhčeným v teplé vodě, do které přidáte malé množství jemného čističe.

Látkové žaluzie

Pro žaluzie z látky je nejlepší použít vlhký hadřík. Dbejte ale na to, abyste na žaluzie příliš netlačili, mohly by se poškodit. Po vyčištění je důkladně vysušte, jinak hrozí napadení plísní. Můžete je nechat uschnout volně na vzduchu, případně použít fén.

Nejprve žaluzie, pak okna

Je pravdou, že při čištění žaluzií se okna zákonitě zapráší. Abyste zajistili, že se žaluzie dostanou do co nejlepšího stavu, je vhodné je očistit dvakrát. Nejprve je vysajte pomocí vysavače nastaveného na nižší výkon.

Tímto způsobem odstraníte většinu nečistot, ale pravděpodobně ne všechny. Poté si připravte vlhký hadřík a postupně utírejte jednotlivé lamely. Můžete použít octovou vodu, která vám pomůže s odstraňováním nečistot. Tento postup vyžaduje více času, ale bude při odstraňování špíny velmi účinný.

Foto: Shutterstock

Rychlá způsob

Pokud potřebujete rychle očistit žaluzie od prachu a špíny, můžete je sklopit dolů a setřít je octovou vodou. Nejprve setřete horní stranu a poté přetočte žaluzie a setřete i spodní stranu. Tento způsob je velmi rychlý, ale buďte opatrní, abyste žaluzie při čištění nepoškodili.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments