Češi začali dávat na kliku obyčejnou sklenici. Zachránilo to už miliony domácností

Když se večer začne stmívat, mnoho z nás, především žen a dívek, začne být nejistých. Obzvláště, jsou-li doma samy.  Nebo jsou-li mimo domov na hotelu, chatě či chalupě. A co teprve, stojí-li ta chata na nějakém rekreačním místě mimo civilizaci.

Přes den si vychutnáváte klid, ticho a přírodu, které ale po setmění vyznívají mnohem méně romanticky a občas i strašidelně. Vítr za okny, bouchající větve stromů, praskající podlahy nebo vodovodní trubky, to vše nás dokáže vyděsit. Pohoda, která nás zaplavila během dne, se rázem promění v úzkost a strach z nezvaných návštěvníků.

Zažeňte zloděje sklenicí

Co dělat, abychom se i ve chvílích, kdy jsme večer sami, mohli klidně uložit ke spánku? Abychom se nemuseli se vyčerpávat strachy z nenadálých zvuků? Abychom se nebudili každým šramotem?

Máme pro vás jednoduchou a naprosto beznákladovou vychytávku. Samozřejmě zamčené dveře, pokud máte nainstalovaný bezpečnostní řetízek, zajistěte jej, a na kliku nasuňte obyčejnou skleničku. Skleněnou, ne plastovou. Nebo za ouško porcelánový hrnek. Také můžete jednu sklenici na kliku zavěsit a druhou ještě postavit na ni.

Je to velmi jednoduché. Pokud by se k vám ale pokusil vloupat zloděj, jakmile by zmáčkl kliku, sklenice by spadla na zem a rozbila se. A pravděpodobně způsobila dostatečný hluk, který by vás probudil.

Pokud máte kliku, která se při otevření dveří nesklopí, pověste na ni zvonek. Nebo vybalancujte plechovku naplněnou cínovými kuličkami. Další variantou je, naskládat před dveře skleněné lahve, které se jejich otevřením převrhnou a způsobí hluk. Rázem budete klidnější. Budete totiž vědět, že pokud by se někdo snažil dostat do vašeho domu nebo bytu, rozhodně neujde vaší pozornosti.

Blíží se léto a s ním prázdniny a dovolené. Je to doba, kdy trávíme více času na cestách a v rekreačních zařízeních. A možná proto také častěji podléháme strachu ze zlodějů a lupičů.

Foto: Shutterstock

V hotelech se nenechte rušit

Obáváte se na dovolené zlodějů, kteří mohou navštívit váš hotelový pokoj během vaší nepřítomnosti? Zavěste při odchodu na dveře ceduli NERUŠIT. Ta bude případným zájemcům o váš majetek signalizovat, že místnost není opuštěná.

Samozřejmě před odchodem zkontrolujte všechna okna, jestli jsou pořádně zajištěná. Doporučuje se i utěsnit klíčové dírky, aby se přes ně nedalo do objektu nahlížet a kontrolovat, jak to uvnitř vypadá. Tato rada se ale týká spíše zmíněných chat a chalup, protože hotelové pokoje už často klíčové dírky nemají.  

Foto: Shutterstock, zdroj: NanaWall

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Horáček
Martin Horáček
1 rok

Na té fotce je dle mého umělý kelímek, to není obyčejná sklenice. Nikdo nikdy takovej blábol neslyšel. Miliony lidí zachráněno. Špíno novinářská vyjebana.

Josef
Josef
1 rok

U nas pouzivaji lide neco podobne, rikame tomu ALARM 😀

V rusku mate hodne sklenic a bavi vas uklid strepu?