Češi začali do lednice dávat houbičku na nádobí. Až zjistíte proč, budete to dělat také

Houbičky na nádobí jsou velmi multifunkční pomocníci. Sice si je primárně kupujeme na drhnutí hrnců a talířů, to se ale možná právě teď změní.

Jejich absorpční schopnost a molitanová struktura je totiž předurčují k daleko širšímu využití. Přestože dnes už možná většinu vašeho nádobí myje myčka, mít po ruce zásobu těchto malých čističů se vyplatí. Pomohou vám totiž se spoustou užitečných věcí a nahradí leckdy chybějící pomůcky.

Na bouli i piknik

Pokud přijdou vaše děti domů s boulí nebo počínající modřinou, vyplatí se mít v mrazáku schovanou houbičku. Mokrou a zmrzlou, v igelitovém sáčku na zip. Často se v těchto případech používá mražená zelenina. Možná jste ji ale zrovna včera snědli k obědu a houbičky ji skvěle zastoupí.

V tomto zmraženém stavu je můžete použít i v případě, kdy převážíte potraviny podléhající zkáze nebo třeba pořádáte piknik. Jídlo stačí obložit zmrzlými houbičkami a máte vystaráno i bez drahých přenosných ledniček.

Pomohou i na zahradě

Pokud se chystáte na kolenou drhnout podlahy nebo klečet při plení záhonu, podložte si kolena měkkými houbami. Bude se vám pracovat mnohem pohodlněji.

S přicházejícím jarem vás možná čeká na zahradě ještě spousta práce. I násadu od lopaty nebo rýče či motyky můžete omotat houbou na nádobí. Pomůže vám předcházet mozolům a puchýřům.

Foto: Shutterstock

Ochrání před škrábanci i lakem

Rozstříháte-li houbičky na kousky, můžete je nalepit na dna váz, mís a jiných dekoračních předmětů. Pomohou tlumit zvuky a zamezí škrábancům, způsobeným jejich posouváním. Stejnou službu vám udělají na spodní straně stolů a židlí.

Při pedikúře si můžete kousky houby oddělit prsty na nohou od sebe. Budou se vám mnohem lépe lakovat nehty.

Ochrání potraviny před plísní

Navlhčenou houbou pohodlně odstraníte zvířecí chlupy z oblečení i ze sedacích souprav nebo koberců.

Pokud vložíte houby do ledničky, spolehlivě v ní pohltí veškerou vlhkost. Ta vzniká jednak opakovaným otvíráním ledničky a jednak z potravin v ní uložených.

Kvůli vlhkosti vám ale hlavně zelenina a ovoce začnou mnohem rychleji plesnivět. Dejte proto do každé police jednu houbu na nádobí. Pokud ji ještě navíc posypete jedlou sodou, bude fungovat nejen jako pohlcovač vlhkosti, ale i pachů. Násobně tak prodloužíte životnost vašich uchovávaných potravin.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments