Víte, jak účinkuje kolagen a proč byste si měli dopřát dlouhodobou kolagenovou kúru?

Účinky čistého hydrolyzovaného kolagenu na pleť, vlasy či nehty oceňují zejména dámy, ale stále více jej užívají také pánové kvůli posílení kloubů a podpoře pohybového aparátu. Je však důležité vědět, jak kolagen v lidském těle funguje, jak dlouho jej užívat a v jaké dávce. Stejně důležité je, jak se výživový doplněk vyrábí. Ze široké nabídky na trhu doporučujeme nesahat po nejlevnějších produktech.

Vysvětlíme si, proč kvalitní kolagenové doplňky většinou nejsou levnou záležitostí. A jaká kritéria by měla splňovat, pokud se chcete dočkat reálných účinků v podobě:

  • krásnější, elastičtější a vyživenější pleti,
  • silnějších, odolnějších a hustších vlasů,
  • pevnějších nehtů, které se méně lámou,
  • bezbolestnějšího pohybu, silnějších kloubů, lepší regenerace těla po zátěži a sportovním výkonu.

Kolagenové doplňky se vyrábějí z vedlejších produktů dobytka nebo mořských ryb, které jsou bohaté na přírodní kolagen. Jelikož je však molekula kolagenu příliš velká na to, aby ji lidské tělo dokázalo zpracovat, je třeba kolagen štěpit na menší částečky – peptidy.

Je přitom důležité, aby štěpení bylo šetrné a bez tepelných úprav. “Při tepelném zpracování zejména živočišných kolagenů dochází k určité degradaci kolagenu a menšímu působení,” vysvětluje atestovaný ortoped MUDr. Vladimír Holoubek. Je nutné, aby zůstala zachována struktura helisy u peptidů. Jen díky tomu zůstanou takové homogenní peptidy bioaktivní. Pokračuje biochemička, doktorka Dagmar Petrová: “Proto je organismus příjemce dokáže do tohoto procesu zase přijmout a využít k postavení nových trojzávitnic. Čili organismus je použije stejně, jako by použil to, co by si vyrobil sám, kdyby to ještě vyráběl v dostatečném množství.”

Na tomto procesu výroby si dává záležet česká značka Inca Collagen, která zvolila metodu štěpení pomocí enzymů za studena. Využívá přitom mořský kolagen, který je známý čistotou molekul a není jej nutné tepelně upravovat. Po takové hydrolýze a následné mikronizaci vzniká jemný prášek, do kterého již výrobce nepřidává nic víc. Inca Collagen je tedy bioaktivní, 100% čistý, bez příměsí a aroma, ale i bez konzervantů. Díky práškové formě nepodléhá kažení.

Tolik ke kvalitě kolagenu. I takový účinný kolagen, jakým Inca Collagen rozhodně je, však potřebuje dostatek času, aby mohl ve vašem těle zaúčinkovat a abyste tyto výsledky viděli na vlastní kůži, vlasech, nehtech a cítili je i na lepší pohyblivosti a vitalitě těla.

Právě proto je zapotřebí alespoň 3 měsíční kolagenová kúra, během které užíváme kolagen každý den. Ideální kolem 2000-3000 mg kolagenu, podle zjištění vědců taková dávka stačí při dlouhodobém užívání. Proto i Inca Collagen dávkuje svůj mořský kolagen do sáčků po 3000 mg. Každý den si tak můžete připravit čerstvý kolagenový nápoj k pití, stačí nasypat do sklenice, zalít vodou a nechat pár vteřin rozpustit.

Účinky kolagenu se obvykle projevují po 8-12 týdnech, ale někdy i dříve. Potvrzují to i spokojení zákazníci Inca Collagen, kterých má tato česká značka již přes 200 tisíc:

“Po prvním balení viditelné zlepšení pokožky, nehtů, ale co víc, zmizela bolest kolene. Tím, že výsledky jsou vidět i cítit, zlepší se i nálada.” Kateřina Grmelová

“Já jsem ho už vyzkoušela 2x po tři měsíce. Splnil očekávání. Pleť, vlasy a nehty jsou viditelně lepší.” Lumi Budajová

Spolehněte se na kvalitu, která má dlouholeté zkušenosti. Kolagenová kúra s Inca Collagen je garancí dobrých výsledků. I to je důvod, proč se tento prémiový kolagen stal jedničkou na českém i slovenském trhu a pravidelně vyhrává v hodnoceních nezávislých srovnávacích portálů.

Foto: Envato Elements

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments