Banka vám dá peníze za založení účtu

Klienti jsou dnes pro bankovní domy opět poměrně lukrativním zbožím, za které jsou ochotni zaplatit. Zatímco v minulých letech dělaly byznys především s půjčkami, pro něž k nim zákazníci sami chodili, a tak se předháněli spíše ve výši úroku, dnes je třeba přitáhnout především nové vklady.

Peníze zadarmo

Centrální banka totiž drží úrok na poměrně zajímavé úrovni sedmi procent. Pro české banky to znamená jediné. Jakékoliv peníze, které si do ČNB uloží, se jim zúročí o sedm procent. Když se přitom podíváte na úroky na běžných, ale i spořicích účtech, takové výše nedosahují, přestože se to zlepšilo.

Aktuálním cílem každé banky je tedy přitáhnout co možná nejvíce vkladů. A toho nemohou dosáhnout jinak, než že zlákají nové zákazníky, kteří by si je sem uložili. Jdou na to řadou různých způsobů. Kromě toho, že nabízejí už poměrně slušné úroky, se také snaží lidi jednoduše uplácet.

Na tom není nic špatného. Za založení účtu a splnění jednoduchých podmínek zkrátka dostanete nějakou tu korunu jako motivaci, abyste si daný účet vůbec založili a vyzkoušeli. Dělá to řada bank. Teď se však našla jedna, u které je tato akce skutečně velmi atraktivní.

Foto: Shutterstock

Jednoduchá podmínka

Jde o Raiffeisenbank. Ta teď novým klientům nabízí rovnou 3000 korun, které mohou získat velmi jednoduše. Stačí si založit běžný účet, což mohou udělat i prostřednictvím internetu a nemusí vůbec nikam chodit.

Částka tři tisíce korun je rozdělena celkem do šesti pětisetkorunových plateb, které získáte každý měsíc za předpokladu, že v daném měsíci třikrát zaplatíte platební kartou, kterou k účtu dostanete. To není vůbec nic složitého. Zaplatit můžete i minimální částky, třeba jednotlivě tři rohlíky u samoobslužné pokladny.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments