Češka přišla na skvělý způsob využití pečícího papíru. Tohle budete dělat také

České domácnosti jsou místem mnoha nápadů a kreativity. A právě pečící papír, často považovaný jen za kuchyňský doplněk, se ukázal být mnohem více než jen pomocníkem při pečení.

Optimální skladování potravin

Pokud pravidelně zamrazujete jídlo, vyzkoušejte mezivrstvy z pečícího papíru. Je ideální pro oddělení plátků masa nebo ryby, což vám později usnadní jejich porcování.

Chraňte svoji kuchyň

Už žádné otisky a mastné skvrny! Když příště vytřete kuchyňské skříňky, vyložte jejich dno pečícím papírem. Veškeré nečistoty a skvrny se zachytí na papíru, což vám usnadní další úklid.

Dekorace darů na poslední chvíli

 Znáte ten pocit, kdy máte perfektní dárek, ale zapomněli jste na balicí papír? Není problém! Pečící papír se dá využít jako stylový obal pro váš dárek. Stačí několik vrstev papíru a provázek. Výsledkem bude originální a rustikální balení, které nikoho nenechá chladným.

Kreativní stůl pro hosty

Plánujete oslavu nebo setkání s přáteli? Zkuste pokrýt stůl pečícím papírem. Je to jednoduchý a originální způsob, jak dodat vašemu setkání zvláštní atmosféru. A pro děti? Přidejte pastelky a nechte je tvořit!

Foto: Shutterstock

Pečení na novou úroveň

Většina z nás zná papilotu hlavně z restaurací, ale co takhle vyzkoušet tento kulinářský trik doma? Maso nebo ryba v pečícím papíru si uchovají svou šťavnatost a chutě se nádherně propojí.

DIY nářadí pro zdobení

Pokud jste vášnivý pekař a najednou zjistíte, že nemáte zdobičku, pečící papír vám opět přijde vhod. Stačí si vyrobit malý sáček a vaše sladké výtvory budou vypadat jako od profesionálů.

Pečící papír se tak stal nenahraditelným pomocníkem v české domácnosti. Ať už jde o praktické využití v kuchyni nebo kreativní řešení v běžném životě, jeho možnosti jsou skoro nekonečné. Tak proč nezkusit něco nového při jeho dalším použití?

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
9 měsíců

Vážně dává někdo pečící papír do kuchyňské linky, nebo prostírá na stůl? Jedině tak pro děti, když si malují, jinak ne. Používám pečící papír na pečení a pak podložit do toustovače. Stačí.