Česká televize naštvala diváky. Už se bouří, tohle jí nikdy neodpustí

Česká televize aktuálně čelí obrovské nevoli diváků, jakou snad ještě nezažila. A překvapivě tentokrát nejde o její hojně kritizované zpravodajství, nýbrž o její výkladní skříň. Pokud se na něčem většina lidí shodne, že ČT dělala dobře, potom je to zejména mnoholeté vysílání taneční soutěže StarDance. Jenže to už pomalu, ale jistě přestává platit.

Co to provedli?

Když Česká televize poněkud nečekaně oznámila, že bude pořad vysílat i letos, přestože běžel už loni a v posledních letech se ustálila dvouletá periodicita, měl to být vlastně důvod k radosti. Loňský ročník byl mimořádně povedený a také sledovaný, a tak by nemělo být tak náročné na něj rychle navázat a přinést další porci příjemných večerů, u kterých se celý národ pro jednou sjednotí, případně bude v dobrém přát svým favoritům.

Namísto toho to ale Česká televize celé zpackala. Vše odstartovala zpráva o tom, že končí nejoblíbenější člen poroty Zdeněk Chlopčík. Zástupci televize to vpašovali do tiskového oznámení dosti zvláštně. Jakoby nechtěli, aby se to nějak zvlášť probíralo, a tak porotci jen poděkovali za jeho služby, nepustili ho ke slovu a zároveň oznámili, že ho nahradí Jan Tománek.

Na náhradě by nebylo nic tak špatného, jen kdyby se posléze neprovalilo, že Chlopčík neskončil dobrovolně, ale že byl z neznámých důvodů vyhozen. A to považte, v pořadu, kde jakákoliv změna není žádoucí, o čemž svědčí neustále stejní tanečníci nebo moderátorské duo, které by si přitom občerstvení zasluhovalo ze všeho nejvíce.

Vzali nám toho nejlepšího

Porotce Zdeněk Chlopčík měl ale vždy co říci, a to z pozice velmi zkušeného profesionálního tanečníka, který si nebere servítky. Za jeho upřímnost, ale i schopnost pochválit, když se někomu něco opravdu povedlo, si ho diváci zamilovali. Teď jim ho ovšem televize bere, a to navíc s pocitem neupřímnosti a křivdy.

Nechápu, jak mohli vyhodit toho nejlepšího. Tatiana Drexler se často opakuje, už nemá moc co říct, a v případě Richarda Genzera nerozumím tomu, proč ho tam vůbec dávali a proč ho tam takovou dobu drží. Vždyť on ty tance, které hodnotí, sám vůbec neumí,” říká paní Miroslava, která StarDance sleduje od první sezóny.

Čtěte také: Čistka v České televizi. Známý moderátor musel ihned skončit, praskla na něj hrozná věc

A aby toho nebylo málo, také obsazení tanečních párů slavnými osobnostmi je letos skutečně slabé. Propracovali se do něj veřejnosti nepříliš známí influenceři nebo hvězdičky z reality show. “Letos asi poprvé vynechám. To, co připravili, mě vůbec nezaujalo,” komentuje to divačka.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments