Česká televize začala lidem posílat hrozný dopis. Kdo nezaplatí, dopadne opravdu špatně

Nespokojenost s praktikami České televize ve veřejnosti jednoznačně sílí. Nejenže jsou lidé nespokojeni s programem, což je subjektivní záležitost, ale stále více jich jednoduše nechápe, proč by měli za ČT platit koncesionářské poplatky, když se na ní třeba vůbec nedívají.

Šlapou do toho pořádně

Mnozí to považují za určitý dobrovolný příspěvek, který když náhodou neodešlou, nic moc velkého se nestane. Jenže to byste se divili. Již před nějakou dobou jsme přinesli příběh podnikatele, který nedopatřením několik poplatků v řadě nezaplatil, jelikož se mu nepřevedly trvalé příkazy do nové banky.

A rázem byl oheň na střeše. Jelikož tou dobou navíc pobýval jinde než v místě trvalého bydliště, nakonec kvůli dané věci skončil v exekuci. Vše sice promptně vyrovnal a navíc řekl, že Českou televizi podporuje rád, ovšem je na pováženou, jak se tato veřejnoprávní instituce k lidem chová.

Nejde přitom o žádný výjimečný případ, jak teď upozornil Ondřej Tesárek na svých sociálních sítích. “Jaké to asi je být Lukáš Bernatík, vedoucí útvaru správy a výběru TV poplatků České televize, který rozesílá rodinám v ČR předžalobní výzvy za službu, kterou nemohou zrušit,” uvedl známý influencer.

Zvláštní postupy

Také on se pozastavil nad tím, že kvůli neuhrazenému poplatku mu přišla takzvaná “předžalobní upomínka”. Takto si rozhodně vstřícné jednání nelze představit. Proč například Česká televize nepošle slušný email, ve kterém upozorní na určitý nedoplatek, a pouští se do podobných akcí?

Další věc je ta, že tato upozornění chodí zásadně Českou poštou, jako by ČT neznala emaily, telefony nebo třeba datové schránky. To zadělává na další problémy, jelikož lidé si nemusí dopis na poště vyzvednout, případně bydlí jinde než na adrese svého trvalého bydliště, a dopis se k nim nedostane.

Čtěte také: Česká televize naštvala diváky. Už se bouří, tohle jí nikdy neodpustí

Dnes už přitom víme, že Česká televize takový případ rozhodně nezaloží, nýbrž postoupí právě exekutorovi a vše řeší do té doby, než se svých peněz domůže. Na místě je otázka, zda by se koncesionářské poplatky neměly zrušit, aby se zamezilo podobnému chování nějaké instituce vůči obyvatelům České republiky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Šretr
Josef Šretr
2 měsíců

ČT z vás dostane co chce, já jsem byl dva roky bez elektřiny (svojí blbostí) a stejně mě dali exekuci a přitom je nesledoval, jedině jsem si mohl strčit zásuvku od televize do pr…..

Ilona
Ilona
2 měsíců

Čt má rychle samosoudce, a exekutory, Žádná zpravedlivost Jen vás okradou , Manžel je ZTP/P Je osvobozen z poplatku nevím jak na to přišli nauctovali my 5 měsíců nezaplacene poplatky 5000 pokuta pro exekutora, dohromady Mě to stálo přes 14 tisíc, posla jsem nesouhlas poslala jsem manžela ZTP/P pruzku,další nezájem, během 3 měsíců exekuce na plat, žádné odvolání není, vymohli dluh a nejednou průkazku ZTP/P prijmuli

Jana
Jana
2 měsíců
Reply to  Ilona

Tak to bych bez váhání dala do TV

Ilona
Ilona
2 měsíců

Ano

Eduard Četnický
2 měsíců

Jak může v dnešní době nutit někoho platit co nechce.To je opravdu možné jen u nás.I ty Slováci nejsou blbý jako mi.Tohle dělá naše vláda,nemá peníze pro ředitele tak jsi to vynuti z nás.Hamba vám všem.

Pavel
Pavel
2 měsíců

Tak jim nestačí prachy z reklam které jsou nad rámec zákona!Oni dokonce chtějí zdražit výpalné a vyhrožovat pokud odmítnu platit provládní hlásnou troubu.Odmítám přispívat na soukromou televizi pětislepence.

Marobarva
Marobarva
2 měsíců
Reply to  Pavel

👍👍👍👍👏👏👏

Roman
Roman
2 měsíců

Zrušit, proč platit něco co nechci.Daji mi na sociálně dětské přídavky za deset děti, které nemám,ale mohl bych mít protože na to mám nástroj??

Helena
Helena
2 měsíců

Zrušit toto nezákonné obohacování ,zakódovat čť,ať se živí jako ostatní televize,
Dálniční poplatek taky neplatil,když po dálnici nejezdím.

Jan Pekar
Jan Pekar
2 měsíců

Také mám takovou zkušenost , změnil jsem bydliště,TV odhlásí ale stejně mě dali k soudu.Pry když jsem platil dosud musím platit dál, DS nebo meil je nezajímá ale dát vymáháním spřátelenému advokátovi to ano.nastesti soudce náhradu advokátovi zamítl s tím že má TV vlastní právní oddeleni

Jiřina vallova
Jiřina vallova
2 měsíců

Zajímavé když potřebují něco změnit, něco navýšit,tak se odvolávají na jiné země, kde to je zavedeno,ale jakmile se jedná o snížení, zrušení,to je ani nenapadne, se řídit jinými státy.

Květa
Květa
2 měsíců

Jsem pro zrušení koncesionářských poplatků, jak už to je v některých státech, např. na Slovensku. Ne že by se jednalo o velké zvýšení, ale spíše jde o princip. Proč mám platit, když se na ČT vůbec nedívám. Měla by být zakódovaná a kdo se dívá, ať si ji platí. To by bylo spravedlivé. Jinak v tom vidím nezákonné obohacování ČT. ČT má roční rozpočet 8 miliard. To není malá částka a měli by s ní vyjít. Proč musí mít ČT 6 programů. Nestačil by jeden? Proč má 3 OOO zaměstnanců? Když jim nestačí rozpočet, tak je nutné počet snížit. Plat… Číst vice »

Roman
Roman
2 měsíců
Reply to  Květa

Ale to oni Vám nesdeli,i když by podle zákona měli.