Český miliardář byl na nákupu potravin a nechápe, jak je tu draho. A bude ještě mnohem hůř

Zprvu se mělo za to, že vlna zdražování v České republice zasáhne především nižší třídu, která bude mít potíže obstarat si základní potřeby a uhradit ceny energií. Jak se ale ukazuje, dopad je mnohem širší a do problémů se dostává například i střední třída. Ceny potom nejsou lhostejné ani těm nejbohatším mezi námi.

Ceny už jsou moc vysoké

O svůj pohled se na Twitteru podělil jeden z nejbohatších Čechů, kterým je stoprocentní vlastník společnosti Seznam.cz a dalších prosperujících firem Ivo Lukačovič. Magazín Forbes jeho jmění odhaduje na 17 miliard korun. Takový člověk by podle mnohých neměl řešit problémy, jako jsou ceny potravin a podobně.

Ovšem lidé, kteří vyrostli z nuly vlastní pílí, obvykle nemají přehnané manýry a často se drží při zemi více, než by se na první pohled zdálo. I jim jsou vysoké ceny nepříjemné. “U nás doma vařím večeře většinou já. Také zároveň nakupují potraviny. Musím říct, že nárůst cen za posledního půl roku je opravdu děsný. A to nakupuji normální věci jako kdokoliv jiný z vás,” uvedl Lukačovič a přidal i peprné vyjádření na adresu inflace. Další zdražování přitom podle všeho ještě přijde.

Foto: Shutterstock

Zmenšující se úspory

Miliardáři pochopitelně nemusí řešit, kolik stojí mléko nebo máslo, na to budou mít zkrátka vždy. Pakliže to ale vezmeme z většího nadhledu, zjistíme, že jim je inflace možná nepříjemnější než komu jinému. Zejména těm, kteří mají velkou část svého jmění uloženou v penězích. Ty totiž ztrácí na hodnotě. A jakkoliv je to paradoxní, takový miliardář si dobře uvědomuje, že za své úspory si najednou koupí méně jídla, nebo spíše drahých vozů, jachet, domů apod.

Na druhé straně je také pravdou, že bohatí lidé se dokáží mnohem lépe zajistit proti jakékoliv situaci. Málokterý z nich má všechny peníze uloženy na účtu, ale naopak je investuje. Nakonec se může ukázat, že tyto investice v dnešní době přinášejí ještě více peněz, než kdy dříve. Stačí se podívat na to, kolik dnes vydělávají energetické společnosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 rok

Když se mu to nelíbí tak ať táhne

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Mirek

Ty budeš pěkný hlupák 😀

Antiexekutor
Antiexekutor
1 rok
Reply to  Mirek

Mirek ty jsi asi po porodu spadnul z porodního stolu když tvoje ožralá matka tě porodila!!! 😂😂😂