Český obchod prodává potraviny za směšné ceny. Za každý nákup ušetříte stovky až tisíce korun, lidé ho berou útokem

Zní to až neuvěřitelně, ale skutečně existují obchody, ve kterých si budete připadat, jako byste se propadli strojem času o několik let, nebo možná spíše desetiletí, zpátky. Pokud slýcháte například své babičky vyprávět o tom, jak všechno kdysi stálo pár korun, zkuste je vypravit do takového obchodu, možná si krásně zavzpomínají.

Pro ty, kdo chtějí nakupovat výhodně

V České republice jako houby po dešti rostou takzvané “nejlevnější potraviny”. Obchody s různými variacemi tohoto názvu si nezakládají na značkách a jsou provozovány s jediným účelem: skutečně prodávat co možná nejlevnější potraviny a nějaké to nepotravinářské zboží každodenní potřeby.

Člověk si to příliš neuvědomoval, ale v této zemi skutečně dlouhou dobu byly poměrně levné potraviny. A tak lidé neměli moc potřebu hledat ty nejlevnější. To se ale nyní mění. Obchody zdražují rekordním tempem, a co dříve stálo padesát korun, dnes stojí klidně o pár desítek korun více. Záleží na produktu, ale zdražilo prakticky všechno.

A zdražilo se jistě i v nejlevnějších potravinách. Jenže zde je to těžké zjišťovat, když je vše oproti těm běžným tak strašně levné. Vždyť si to vezměte, například jogurt, který v normálním krámu stojí dvacku, tady seženete za pouhé čtyři koruny. Mléko pak za osm korun a cukr za pět.

Foto: Shutterstock

Najdete tu všechno

Dnes už přitom nejlevnější potraviny nenabízejí jen pár vybraných výprodejových kusů, ale mají v podstatě kompletní sortiment toho, co člověk z běžných potravin potřebuje. Můžete tu tak klidně uskutečnit kompletní nákup. Jistě, ne všechno se prodává s devadesátiprocentní slevou, ale třeba jen padesátiprocentní.

Ale stejně takto ušetříte v průměru šedesát a více procent na jednom nákupu. Pokud byste třeba v běžném supermarketu nechali dva tisíce, tady vás to vyjde na osm stovek. Jediné, s čím se musíte smířit, je skutečnost, že potraviny bývají krátce před datem minimální trvanlivosti nebo dokonce už po ní. Obvykle jim ale vůbec nic není.

Hledáte-li tedy způsob, jak na potravinách ušetřit, toto je zřejmě nejschůdnější a nejjednodušší řešení. Nemusíte se přitom stydět. Tyto obchody bývají plné dalších zákazníků. A mnozí z nich zdaleka nemají jen hluboko do kapsy. Ale rádi zkrátka nakupují výhodně.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jarmila
Jarmila
7 měsíců

Obchody nejlevnější potraviny znám. Jenže tak levné to je, protože většina potravin je už například půl roku prošlá.

Mirek
Mirek
7 měsíců

Bez nazvu obchodu…zbytecny clanek jako 80% jinych

Stoupa
Stoupa
7 měsíců
Reply to  Mirek

Nejlevnejsi potraviny – nejlevnejsipotraviny.eu

Videcká Eva
Videcká Eva
7 měsíců

Nějak jsem z toho článku nepochopila a jaký levný obchod se jedná! S pozdravem Videcká

Pavel
Pavel
7 měsíců
Reply to  Videcká Eva

Nejste sama, madam. Ale podle mě je to na 65% Žabka nebo jak se tento řetězec jmenuje. Taky není zdaleka v každém městě