Skvělý fígl, jak rychle odstranit mastnotu z plastových krabiček

Oběd do práce, svačinka pro děti, zásoby na dlouhé cesty autem, uchování zbytků v lednici. To vše jsou chvíle, kdy musíte sáhnout po plastové krabičce. Je lehká, skladná, vždy po ruce. Ale co ty potíže při umývání? Proč se nemůžete zbavit mastnoty?

Praktické potravinové boxy

Řada z nás si chystá oběd do práce nebo na služební cestu. S železnou pravidelností chystáme dětem svačiny do školy a na výlety. Plastová krabička se stala nepostradatelným společníkem, často jich máme v lednici hned několik. Při jejich čištění ale ohrnujeme nos, špatně se zbavujeme mastnoty a zápachu ze stěn krabičky, nejrůznějších záhybů a profilovaného víka. Jakým prostředkem se nejlépe zbavíme mastnoty?

Čištění plastových krabiček

Rychlý způsob je vyčistit krabičku v myčce nádobí, bohužel ale většina plastových krabiček není do myčky nádobí určena. Deformují se a v důsledku toho špatně těsní. Plastové krabičky umývejte ručně, v tomto případě ale ne pod tekoucí vodou. Krabičku naplňte teplou vodou, přidejte prostředek k mytí nádobí a nechejte čtvrt hodiny působit. Poté teprve omyjte. Mastnota půjde dolů mnohem lépe.

Zkuste vyčistit krabičku bílým octem. Do hrnku dejte roztok teplé vody a bílého octa v poměru 1:1. Nalijte roztok do krabičky, nechejte působit a opláchněte.

Čištění jedlou sodou

Zápachu se zbavíte vyčištěním jedlou sodou. Smíchejte ji s vodou a vytvořte abrazivní pastu. Poté pastu naneste na drsnou stranu houbičky a pusťte se do čištění. Jedlá soda odstraní nepříjemné pachy, které by jinak v plastovém obalu zůstávaly.

Foto: Shutterstock

Provonění a čistota citrónem

Citron dokáže odstranit mastnotu a pachy velmi efektivně. Nejlépe působí v kombinaci s bílým octem. Do krabičky dejte horkou vodu, přidejte citronovou šťávu a bílý ocet. Nechejte 15 minut působit, a nakonec box propláchněte.

K dostání jsou i obědové boxy skleněné, ty mohou do myčky nádobí a neulpívají na nich tolik pachy.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
1 rok

No, tak môj spôsob je ešte lepší. Ja umývam mastné plastové krabičky bežným saponatom na riad, ale figeľ je v tom, že používam miesto hubky kuchynské utierky a čo najteplejšiu až horúcu vodu (čo ruka znesie). Ak treba proces zopakujem. Papier totiž mastnotu vytiera najlepsie