Český řetězec spustil prodej zeleniny a ovoce za pár korun. Lidé jsou nadšení, ušetří hodně peněz

Potraviny dokáží v současné době udělat velkou díru do rozpočtu domácností. Patří mezi ty nejdražší položky, což je s podivem, protože samy o sobě zase takovou hodnotu nemají. Když se totiž nespotřebují, obchody nemají problém je ve velkém likvidovat.

Výhody na obou stranách

Tyto problémy jsou ale vzájemně propojené. Čím více se bude potravin vyhazovat, tím větší bude jejich nedostatek, respektive poroste jejich cena. Obchody musí neustále brát ohled na to, že část potravin neprodají, což je nutné započíst do ceny těch, které si lidé zakoupí.

Málokde je to horší než u zeleniny a ovoce. Ty se totiž rychle kazí, a co se tak nepodaří prodat za jeden nebo dva dny, musí pryč a obvykle to skončí vyhozením. Supermarkety jsou přitom rovněž pod tlakem zákazníků, kteří nemají rádi, když zelenina nebo ovoce nemají tu nejlepší kvalitu. Pak jsou schopni negativně ohodnotit celý obchod.

Některé obchody však začínají tento problém řešit. Teď se do toho pustil rozšířený obchodní řetězec Penny, který začíná prodávat bedýnky, v nichž najdete právě zeleninu a ovoce. Jedna bedýnka nabízí dva kilogramy tohoto sortimentu. Cena je spíše symbolická a činí 19,90 korun.

Není předem dáno, co přesně se bude v bedýnkách nacházet. Vždy to bude trochu jiné, jakkoliv se personál snaží, aby byly složeny pestře a vyváženě. Jednoduše tak, aby lidé nákupem bedýnky získali vše potřebné, co by si jinak sami koupili.

Foto: Shutterstock

Pokaždé můžete uspořit

Penny zavedl přísnou kontrolu zeleniny a ovoce. Na prodejní ploše k ní dochází každé dvě hodiny, a když některé produkty nesplňují vysoké standardy, jsou odstraněny. Takové jsou ale ještě obvykle dobře použitelné. V rámci udržitelnosti je tak Penny začal dávat právě do bedýnek, kde si je lidé mohou levně odebrat.

Bedýnek je na výběr obvykle hned několik, a tak by si každý měl dokázat zvolit takovou, která mu vyhovuje. Kilogram zeleniny a ovoce, které v poslední době hodně zdražily, tak vyjde na pouhých deset korun. To je způsob, jak na nákupu ušetřit opravdu zajímavé peníze.

Podobnou službu nabízí zákazníkům také konkurenční Lidl, který už nějakou dobý prodává bedýnky s ovocem a zeleninou. V jeho případě vyjdou na 25 korun.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Výživová poradkyně a dlouholetá autorka článků se zdravotní tematikou.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
3 měsíců

Ani Penny není český řetězec…

Hana
Hana
3 měsíců

No, podle toho, co jsem viděla v bedýnce v Lidlu, tak raději nekoupím.

Daniela
Daniela
3 měsíců

Bedýnky jsou v Lidlu již delší dobu, není to tedy žádná novinka. Je to skvělý nápad, ale bedýnek je velmi málo!

Pavel
Pavel
3 měsíců

Každý nápad vyjít vstříc zákazníkům je chvályhodný, ovšem v tomto případě až praxe ukáže nakolik je nápad s bedýnkou přínosný.