Češky začaly záchod čistit vidličkou namísto štětky. Přišlo to sem ze západu

Když máte na toaletní míse problém s vodním kamenem či dalšími usazeninami, často vám v čištění nepomůžou ani běžné čisticí prostředky, ani klasická štětka. Jak si s takovými problémy poradit? Existuje jednoduchý trik.

Problematický vodní kámen

Domácnosti, které se vypořádávají s tvrdou vodou a usazováním vodního kamene, vědí, jak velké problémy to může způsobovat. Kromě toho, že tvrdá voda často poškozuje spotřebiče, jako je pračka nebo myčka, obvykle například zanechává nevzhledné skvrny na umyvadlech nebo vodovodních bateriích či se usazuje v toaletní míse.

Odstranit nečistoty a usazeniny z těžko dostupných míst v záchodě obyčejnou štětkou často vůbec nejde a někdy nepomohou ani speciální (a drahé) chemické prostředky s upravenou hlavicí.

Vytvořte si nástroj, který se dostane všude

Zkuste tedy záchod raději vyčistit za pomoci kuchyňské houbičky a vidličky.

Vezměte nějakou starou vidličku, kterou už nebudete používat, a obyčejnou kuchyňskou houbičku. Do houbičky nařízněte otvory, kterými vidličku provléknete a přilepíte ji tam, ideálně pomocí nějakého silného lepidla.

Vytvořili jste nástroj, který je dostatečně malý, aby se dostal i pod okraj mísy, a zároveň dostatečně měkký a ohebný na to, abyste s ním mohli vyčistit všechny záhyby.

Foto: Shutterstock

Na čistění toalety nepotřebujete chemické prostředky

Na houbičku už stačí nanést nějaký klasický čisticí prostředek nebo takový, který je přímo určený na čistění toalet, a pustit se do práce.

Při mytí záchodu však nemusíte vždy používat drahé komerční čisticí prostředky. S vyčištěním vám dobře pomůže i jedlá soda nebo kyselina citronová, které vás téměř nic nestojí a nemají žádné dopady na životní prostředí. Často se také pro tento případ doporučuje cola, která dokáže záchodovou mísu zbavit všech usazených nečistot.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments