Nový způsob mytí oken až z Ukrajiny. Smíchejte 2 věci dohromady a zůstanou dokonale čistá celý rok

Čištění oken může být náročný úkol, zvláště když se jedná o těžko přístupná místa či silné znečištění. Nicméně správná metoda a vhodné prostředky mohou udělat zázraky. Hlavní je vyvarovat se abrazivních čisticích prostředků a houbiček s hrubým povrchem, protože mohou rám poškodit.

Zázračná kombinace dvou ingrediencí

Existuje inovativní recept na čištění oken, který spočívá v kombinaci jedlé sody a peroxidu vodíku. Tato směs tvoří hustou pěnu, jež je schopná odstranit i velmi odolné nečistoty. Pokud nemáte peroxid vodíku po ruce, můžete jej nahradit octem a dosáhnout podobně skvělých výsledků.

Pečujte o detaily

Kromě samotného čištění rámů bychom neměli zapomínat na těsnění a pohyblivé části oken. Je důležité je ošetřit, například silikonovým olejem, což zaručí jejich správnou funkčnost a dlouhou životnost.

Prevence má význam

Je dobře známo, že prevence je mnohem účinnější než řešení problémů, až když nastanou. Toto pravidlo platí i pro péči o okna. Pravidelným čištěním a ošetřováním okenních rámů a těsnění můžete předejít hromadění nečistot a zabraňovat opotřebování materiálu. Dále je dobré vyvarovat se používání ostrých nástrojů nebo abrazivních prostředků, které by mohly rám poškodit.

Foto: Shutterstock

Alternativní možnosti pro ty, kteří dávají přednost komerčním produktům

I když domácí metody mohou být účinné, někteří lidé stále preferují komerční čisticí prostředky. Pokud patříte mezi ně, doporučujeme sáhnout po specializovaných produktech na čištění oken. Důležité je však zkontrolovat jejich složení a vyvarovat se těch, které obsahují agresivní chemikálie.

Ekologické možnosti pro čištění oken

V dnešní době, kdy ekologie hraje stále větší roli, mnoho lidí hledá šetrnější metody čištění, které nezatěžují životní prostředí. Kromě výše zmíněné kombinace jedlé sody a octa či peroxidu vodíku, můžete využít i další přírodní složky, například citronovou šťávu nebo bílý ocet. Tyto přírodní ingredience nejen účinně čistí, ale také nepoškozují životní prostředí a jsou bezpečné pro vaše zdraví.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Chřenovák
Chřenovák
6 měsíců

Nejdříve to poradila tchýně
Teď už z Ukrajiny
A do třetice to určitě poradí sama Kristýnka 😂

Jaroslav
Jaroslav
6 měsíců

Si děláte pr.el? Pozor na pupínky