Chcete mít intenzivnější barvu vlasů? Použijte kávu nebo citronovou šťávu

K barvení vlasů bychom měli přistupovat až s prvním šedivým vlasem. Do té doby se o zvýraznění přírodního odstínu dokonale postarají přírodní produkty, které vás budou stát jen pár korun, a místo zničených vlasů se můžete chlubit dokonalou hřívou. Volba ingredienci závisí na odstínu vašich vlasů a také na vůni, kterou preferujete.

Zesvětlování pro blonďaté nebo plavé vlasy

Jestliže se chlubíte lesklými, světlými vlasy a toužíte je stáhnout ještě o jeden odstín, perfektně vám pomůže potravina, která se tu a tam ocitne v lednici každého z nás. Jedná se o citron nebo limetku. Připravte si nádobku od rozprašovače a naplňte ji vlažnou vodou. Dovnitř vymačkejte čerstvou citronovou či limetkovou šťávu a přidejte kapku arganového oleje. Vždy tento roztok používejte před mytím hlavy, a poté vlasy důkladně ošetřete kokosovým nebo arganovým olejem. Nesnažte se zesvětlovat vlasy příliš často, abyste předešli jejich poškození.

Zvýraznění hnědého či černého odstínu

Na své si přijdou i brunetky a černovlásky. Přírodní barvení vlasů je mnohem prospěšnější než odbarvování citronem a vlasy po něm nádherně voní. Jako hlavní ingredienci použijte kvalitní černý čaj, kávu nebo hřebíčekpepřem. Pokud se rozhodnete experimentovat a použít všechny zmíněné suroviny společně, nemusíte se bát katastrofy, právě naopak. Vytvořte směs s arganovým, jojobovým nebo kokosovým olejem a nechte chvíli odstát. Poté se vlasy roztokem potřete po celé jejich délce a nechte působit. Pro příjemné aroma lze přidat vanilkové aroma nebo trochu skořice a uvidíte, jak budou po opláchnutí vlasy jemné, voňavé a intenzivně barevné.

Ti z vás, kteří neradi experimentují, se mohou pro přírodní produkty vydat do lékárny nebo drogerie. I zde totiž najdete šetrné produkty, které sice nezakryjí výrazné šediny, ale pomůžou upravit odstín vlasů.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments