Choulostivá záležitost, o které většina lidí mlčí. Kdy už je za vyrážkami na zadku něco vážnějšího

Kožní problémy na těle řeší lékaři denně. Jakmile se ovšem vyrážka objeví na intimních nebo choulostivých místech, jsou pacienti mnohem opatrnější, když se mají odborníkovi svěřit. Ve chvíli, kdy se svědivé místo nebo neestetická vyrážka objeví právě na hýždích, zpozorněte. Může se jednat o banalitu, ale také o vážnější problém, u kterého byste neměli váhat, jelikož je třeba, aby zasáhl lékař a doporučil vám léky.

Běžné příčiny kožních obtíží v choulostivých partiích

Vyrážky na pozadí si nemusíte ani všimnout. Problém ale nastává, jakmile vás místo začne svědit. Příčinou bývá nevhodné spodní prádlo, které je z neprodyšného materiálu nebo textilie, která pokožku dráždí. Jindy jsou na vině špatně zvolené kosmetické produkty plné chemikálií, a to v podobě sprchových gelů, krémů, mastí a mnoha dalších.

Lidé s citlivější kůží jsou k vyrážkám náchylnější

Jestliže je vaše kůže bledá a po kontaktu s kosmetikou rudne, existuje vysoké riziko, že se u vás někdy vyrážka objeví. Taková kůže má totiž minimální ochranou bariéru, a proto reaguje alergickými příznaky při mnoha příležitostech. Většinou jde o reakci na textilii nebo kosmetický produkt. Pokud ale obtíže dlouhodobě neustupují, navštivte lékaře. Červené fleky na kůži, které se drží několik dní či týdnů totiž mohou značit vážnější chorobu nebo problémy s určitými orgány v těle.

Foto: Shutterstock

Červené pupínky

Keratóza se objevuje na obličeji, pažích, nohou, ale bohužel i na choulostivějších místech, jako jsou právě hýždě. Taková kůže by měla být poseta červenými pupínky, které ale nejsou na dotek bolestivé. V takovém případě jde pouze o estetický problém, který vaše zdraví neohrožuje. Pokud ovšem pokožka při doteku bolí nebo pálí, opět platí pravidlo, že by vás měl vyšetřit odborník.

Herpes

Opar nejčastěji trápí pacienty na genitáliích a ústech. Výjimkou ovšem nebývá ani konečník, což potvrzuje mnoho dermatologů, kteří se s takovým problémem setkali. Příčinou takového onemocnění nemusí být jen kontakt s nakaženým, ale také stres nebo jiná vážnější onemocnění, která naruší imunitní systém.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments