Chtějí vám v nemocnici vytrhnout mandle? Raději zvolte jinou cestu

Časté angíny, záněty a tvorba čepů. Tak by se daly shrnout obtíže krčních mandlí, které lékaři často řeší velmi radikálně. Velká část pacientů trpící těmito problémy se nakonec nechá zlákat k odstranění mandlí pomocí operačního zákroku. Tím se ovšem lékaři i pacienti zaměřují jen na špičku ledovce. Různé záněty a angíny jsou jen důsledkem vážnějších problémů, které se v těle nacházejí. Odstraněním mandlí se tak problém nevyřeší, naopak budou viry dále sužovat tělo bez povšimnutí.

K čemu přesně slouží krční mandle?

Ačkoli se mandle můžou zdát jako nepotřebná část těla, ve skutečnosti se jedná o velmi významnou část lymfatického systému. Konkrétně je dokonce jednou z lymfatických uzlin, pomocí kterých se tělo zbavuje nečistot. Lymfatický systém proudí celým tělem a odvádí nebezpečné látky přímo do uzlin. Mandle pak působí jako filtr a nebezpečných látek tělo spolehlivě zbaví.

Jakmile se na povrchu krčních mandlí začnou objevovat nezvyklé bílé tečky nebo jsou nepřirozeně zabarvené či pobolívají, naznačují nám, že se v těle odehrává boj s nějakým virem. Právě tím dávají člověku dokonalý signál o tom, že je třeba řešit zdravotní stav. Ať už různým posilováním imunity, zdravějším jídelníčkem nebo zvýšením sportovních aktivit.

Co se stane po jejich odstranění? Nemoci se nezbavíte

Jejich odstranění vám jistě přinese velkou úlevu od bolesti v krku a dalších problémů. Nenechte se tím však zmást. Viry, angína, záněty a další neduhy vaše tělo budou trápit stále. Rozdíl je pouze v tom, že nyní tuto skutečnost nebudete vědět a nemůžete se tak onemocnění bránit. Viry budou spokojeně napadat vaše orgány a vy se budete do poslední chvíle cítit výborně.

Kromě závažných onemocnění mandle signalizují také špatné stravování. Pokud trpíte na čepy, zápach z úst nebo jiné problémy, může se jednat jen o nesprávně nasazený jídelníček. Vyzkoušejte z denního příjmu odstranit kyselinotvorné potraviny, nadbytečné cukry a naopak přidat více vody a pohybu.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments