Znáte kratomový čaj? Má mnoho zvláštních účinků

Slyšeli jste již někdy o pojmu známém jako kratomový čaj? Pokud ne, pak je dobře, že jste se rozhodli přečíst si náš dnešní článek. Pro mnoho lidí není tento typ čaje příliš známý, někteří o něm dokonce neslyšeli vůbec. Pojďme si jej tedy společně představit!

Co je kratomový čaj?

Kratomový čaj se vyrábí ze sušených listů kratomu, což je strom, jež má svůj původ v jihovýchodní Asii. Právě sušené listy kratomu jsou považovány za stimulant, který se může pyšnit vysokou účinností. Zajímavostí je, že v některých zemích je výroba kratomového čaje dokonce zakázána a prodej je nezákonný.

Listy kratomu obsahují mitragynin – chemickou látku, která má úplně stejné účinky, jako nejrůznější sedativa, jež se používají a podávají proti bolesti. Jako příklad můžeme uvést například kodein nebo morfin.

Listy kratomu lze i žvýkat

Ze sušených listů kratomu se vyrábí kratomový čaj, což ale není jediný možný způsob, jak listy kratomu tzv. užívat. Je totiž možné je i žvýkat, kouřit nebo je užívat ve formě kapslí. Přírodní léčitelé listy kratomu dříve využívali jako lék pro utlumení bolesti, zároveň se užívá i proti depresi nebo pocitům úzkosti.

O kratomovém čaji se rovněž tvrdí, že napomáhá se zlepšením sexuálního výkonu. Někteří odborníci jsou dokonce přesvědčeni o tom, že zlepšuje náladu a má vliv i na zvýšení fyzické kondice. Na tahle tvrzení ale neexistují studie, které by jejich domněnky potvrdily.

Může mít kratomový čaj negativní vliv na naše zdraví?

Ano! Odborníci jsou toho názoru, že pakliže si kratomového čaje dopřejete velké množství, může se u vás objevit zpomalené dýchání, změny srdeční frekvence, záchvaty, zácpa nebo můžete trpět daleko silnějšími pocity úzkosti.

V tuzemských zemích je pití kratomového čaje sice stále dovoleno, každý z nás by si měl ale dobře rozmyslet, jestli mu stojí za to jej vyzkoušet.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments