Chutné potraviny, kterých můžete sníst kolik chcete. Nepřiberete ani gram

Touha něco uzobávat nás nutí přijímat mnohem více kalorií, než naše tělo potřebuje. Problematické je i večerní luxování ledničky po celodenním shonu. Proto je vhodné seznámit se s potravinami, kterých si můžete dopřát jakékoliv množství bez obav o štíhlou linii.

Salátová okurka plná vody

Salátová okurka je chutná a je složená především z vody. Při pojídání příjemně chroupá a můžete si jí dopřát kolik hrdlo ráčí. Výborná je v salátech, strouhaná nebo v tenkých proužcích s jogurtovým dipem.

Rajčata všech druhů

Rajčata mají pro tělo mnoho blahodárných účinků a potěší vás i to, že obsahují minimum kalorií. Velký talíř plný krájených rajčat je skvělou alternativou nezdravých sušenek nebo křupek. Rajčata jsou příjemně sladká a můžete na ně použít různé kořenící směsi.

Grep a pomelo

Vysoké množství vitamínů a minimum kalorií obsahují i pomelo a grep. Obojí je chutnější, pokud si plody pracně oloupete ze slupky. Pravidelná konzumace zlepšuje trávení a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Zařaďte je do jídelníčku a nebudete mít chutě na sladkosti.

Foto: Shutterstock

Univerzální cuketa

Jedno vtipné rčení říká, že v srpnu nastává divné období roku, kdy se lidé zdraví slovy, ahoj, nechceš cuketu? Určitě ji neodmítejte. Její nevýrazná chuť je výhodou. Dá se přidávat do nejrůznějších teplých pokrmů, nemá téměř žádné kalorie a dovolí vám okořenit ji podle chuti. Je výborná na grilu, pro zapékání, do polévek i do sladkých dezertů.

Královnou je listová zelenina

Není překvapením, že listová zelenina je studnicí zdraví. Dvě hrsti listové zeleniny byste si měli dopřát ke každému jídlu. Večerní chroupání listových salátů zažene chutě na sladkosti a neohrozí linii. Vysoký obsah vlákniny pomáhá trávení a salát dodá tělu velké množství vitamínů.

Při nákupu zeleniny sáhněte i po květáku a brokolici. Vhodná úprava je spaření, teplý květák a brokolice dokáže spolehlivě nahradit sacharidovou přílohu.

Jablka a meloun

Pocit sytosti dodá tělu konzumace jablek a melounu. Obojí má velké množství vody a vlákniny. Jsou slaďounké a krásně chroupou. Pravidelná konzumace podporuje imunitní systém a je prevencí kardiovaskulárních chorob.

Foto: Shutterstock, zdroje: Apwu, Healthshots

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments