Zázračný bodlák, který uzdraví játra a spaluje tuky

Po každém alkoholovém večírku si udělejte detox jater a celého těla. K tomu vám pomůže ostropestřec mariánský. Tento bodlák vás ochrání při řadě zdravotních obtíží. Ostropestřec mariánský neboli Silybum marianum je jednoletá až dvouletá rostlina, nazývaná jako bylinka opilců.  

Ostropestřec mariánský

Tento vysoký bodlák prospěje našim játrům a hodí se po celkový detox organismu. Poslouží pro ozdravení jater i jako prevence jaterních chorob. Semena ostropestřce obsahují směs silných antioxidantů nazývaných silymarin. Ty mají báječné protizánětlivé a antivirové účinky, přispívají ke zdraví jater, žlučových cest i střev, regenerují jaterní buňky a chrání je před škodlivými látkami. Kromě toho výborně podporuje produkci žluči a pomáhá regulovat hladinu cukru či cholesterolu v krvi.

Na játra, detox i imunitu

Mastné kyseliny přispějí pro vstřebávání vitaminů a minerálů a posilují imunitu. To posiluje kardiovaskulární systém, cévní stěny a harmonizuje nízký krevní tlak. Pomáhají proti únavě, migrénám, depresím i závratím. Pokud milujete tučná jídla, alkohol, kouření či sladkosti a máte současně nedostatek pohybu, díky ostropestřci si dopřejte pravidelně ozdravnou kúru. Zamezíte ztučnělým játrům i cirhóze.

Foto: Shutterstock

Ostropestřec čistí tělo a pomůže vám i zhubnout

Alkohol má hodně kalorií a kila nám po něm přibývají. Ostropestřec pomáhá játrům zpracovávat toxiny, které se podílejí na štěpení tuků. Obsahuje vlákninu, která vás zasytí, napomáhá trávení a čistí střevní stěny. Oslabený organismus potřebuje důkladnou očistu od toxinů. Oslabená játra je však nedokážou odbourat. Díky očistě těla a dobře fungujícímu trávicímu systému se zlepší i náš metabolismus.

Ostropestřec mariánský a kocovina

Silymarin napomáhá obnovit jaterní tkáň. Po nadměrném pití alkoholu pomozte tělu odvarem, tinkturou nebo olejem z ostropestřce. Aby se semena ostropestřce správně vylouhovala, musí se rozdrtit. Lžičku drcených semen přelijte 200 ml vroucí vody, nechte 10 až 20 minut vylouhovat a sceďte. Čaj pijte po malých doušcích ještě teplý.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmar
Dagmar
2 let

Dobrý den,tak tenhle zázrak sbírám při procházkách se psem 🙂 uvařím si čaj a piji ho každý den šálek.Přídávám sušený rakytník a pečený pomeranč vyrábím doma a jsem spokojená. Chutná i vnučce 🙂