Chytří lidé dávají do pračky plastový sáček. Ušetří tak peníze, ale vyhnou se i velké ostudě, která by je jinak potkala

Napadlo vás někdy vložit plastový sáček do pračky mezi kusy oblečení? Pomůže vám zbavit se žmolků, zvířecích chlupů a vlasů, které na čistém oblečení vypadají velmi nelichotivě. Ukážeme vám, proč na plastový sáček při praní nezapomínat.

Praktické plastové sáčky

Plastových sáčků máme uloženo v domácnosti velké množství. Zpravidla je používáme při balení a skladování potravin, úklidu a třízení věcí nebo pro lepší organizaci. Jistě vás dosud nenapadlo, že běžný plastový sáček je skvělým pomocníkem i při praní prádla. Pomáhá při samotném procesu praní a máchání, ale zároveň vás uchrání od dalších nepříjemných výdajů. Ukážeme vám, proč pravidelně používat plastový sáček v pračce.

Praní prádla se žmolky a chlupy

Jakmile vytáhnete z pračky vyprané prádlo, ještě nemáte vyhráno. Může se objevit celá řada problémů, které jste běžným praním neodstranili. Chuchvalce vlasů, žmolky nebo zvířecí srst zůstává v textiliích dlouhou dobu a jejich odstranění je možné jen s kartáčem na oděvy. Čeká vás namáhavá práce, přitom jste se těšili na to, že usušené prádlo jen pečlivě uložíte do zásuvek.

Hromadění žmolků a chlupů v bubnu pračky navíc může zanést filtr a odpad u pračky. Čekaly by vás nepříjemné výdaje při opravě pračky.

Foto: Shutterstock

Perte s plastovým sáčkem

Při každém praní myslete na to, že do bubnu vložíte společně s prádlem také plastový sáček. Plastový sáček předchází tvorbě žmolků na oblečení, ucpání odtoku i zanesení filtru. Prádlo perte společně se sáčkem stejně, jako obvykle, veškeré nečistoty, které by jinak zůstaly zachyceny v textiliích ulpí na vloženém sáčku. Chovatelé domácích mazlíčků, kteří se potýkají se zvířecí srstí v interiéru si mohou pomoci speciálními pracími kuličkami. Ty mají povrch upravený tak, aby polapily během praní zvířecí chlupy.

Věnujte se čištění pračky

Dlouhou životnost pračky podpoříte pravidelným čištěním. Filtr vyjměte a očistěte od nečistot. Poté jej vložte do přípravku na odstranění vodního kamene. Následně se filtr čistí kartáčem a oplachuje. Jednou za čas spusťte prací program s nejvyšší teplotou, perte bez prádla jen s čistidlem na pračku nebo s kuchyňským octem.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Nelen Nel
Nelen Nel
1 rok

Plastový sáček? No,v čerpadle bude jistě neocenitelný.