Chytří lidé na západě dávají do splachovací nádržky ocet. Řeší to zásadní problém

Toaleta je jednou z částí bytů a domů, o které byste měli co nejvíce pečovat. Mnohdy se na ni ale zapomíná a spoustu z nás čistění záchodu také příliš nebaví. V případě, že se o něj ale nebudeme dostatečně starat, může dojít k přemnožení bakterií, virů a nečistot, které se v těchto místech vyskytují.

Špinavá toaleta

Toaleta je místem, na kterém můžete najít velké množství bakterií, je proto nutné hledat co nejlepší prostředek, který by ji vyčistil. Zároveň je vhodné, aby byl proces čistění co nejsnadnější a nejrychlejší. Na důkladně odstranění všech nečistot existuje jeden jednoduchý přírodní recept, kterým je všemocný bílý ocet.

Ocet jako všelék

Bílý ocet je lidově používaným názvem 10% kvasného lihového octa. Není barven karamelem ani ochucen, jak tomu bývá u 8% kvasného lihového octa. Díky tomu nedochází k jeho usazování na stěnách nádob, které čistíme. Díky své ceně je také levnou alternativou k čistění. Je možné používat také bílý vinný ocet, který je ale dražší a vyrábí se z bílého vína. Ocet je jednoznačně prostředkem, který v domácnosti využijete při čistění, praní i leštění.

Dokonalý úklid

Bílý ocet má neuvěřitelné vlastnosti, které pomáhají udržovat povrch bez vodního kamene a skvěle dezinfikují. Je také schopen leštit hladké povrchy. Pokud chcete úspěšně vyčistit celou toaletu, použijte ho namísto do záchodové mísy do nádržky na vodu. Je velmi důležitou součástí toalety a přispívá k její správné funkci. V případě, že se o ni ale zapomenete starat, nebude zbytek soustavy nikdy čistý.

Foto: Shutterstock

Jak na to

Připravte si gumové rukavice, domácí čistič, houbu, záchodový kartáč a ocet. Na podlahu položte ručník, abyste ji nepotřísnili kapkami ze záchodu. Odšroubujte víko nádržky na vodu, a aniž byste spláchli, nalijte do ní litr octu. Nechte ho působit ideálně přes noc. Odstraníte tím vodní kámen, plísně i případnou rez. Ráno splachujte, dokud se vše nepročistí. Hned poté přichází na řadu záchodový kartáč. Všimnete-li si ještě nějakých skvrnek, dočistěte je čisticím prostředkem. Na okraje toalety a prkénko můžete použít houbu. Po spláchnutí by měla být toaleta zářivě bílá.

Češtění odpadu

Přivedete-li k varu půl litru bílého octa a pomalu ho ještě vařící nalijete do záchodové mísy, odstraníte špínu, která se v ní dlouhodobě usazuje. Pro větší účinek nechte působit během noci. Nakonec dočistěte toaletu kartáčem a spláchněte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Santé+

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

Nepochybně ocet je užitečný po mnoha stránkách.

Tomáš
Tomáš
1 rok

A může mi někdo říci, kde ten bílý ocet koupím? V životě jsem ho nikdy a nikde neviděl a to tu již starším hodně let. Děkuji za tip.